Відмова від шкідливих звичок, заняття фізкультурою, дотримання дієти — одні з основоположних напрямів у попередженні розвитку хвороб серцево-судинної системи. Здоров’я людини багато в чому залежить від раціону харчування. Чим він різноманітніший, чим більше в ньому корисних мінералів, вітамінів, які так потрібні людському організму, тим вища ймовірність уникнути проблем із головним органом людини — серцем. Дієта з високим вмістом клітковини допомагає підтримувати цей орган у хорошому стані. А ось надмірне вживання цукру й м’яса в кілька разів підвищує ймовірність виникнення захворювань серця. У цій статті розповімо про дієти та продукти, які треба включити у свій раціон, якщо ви зацікавлені в зміцненні серцево-судинної системи.

Основні правила здорового харчування

Численні дослідження показали, що дієта, наповнена цільними рослинними продуктами, сприятливо впливає на здоров’я як серця, так і всієї серцево-судинної системи. Здорове харчування — натуральні продукти без цукру й зайвих жирів. Тут варто сказати, що є як корисні, так і шкідливі для людського організму жири. Тож корисні необхідно вживати, а від шкідливих найкраще відмовлятися. Також дослідження дали зрозуміти, що важливим є не стільки кількість жиру, скільки його якість. Поліненасичені жири сприяють зміцненню здоров’я серця, а ось трансжири збільшують ЛПНЩ, знижують рівень холестерину й посилюють запалення. Цілком очевидно, що таких жирів у раціоні має бути мінімум, а краще, щоби їх взагалі не було.

Профілактика захворювання серцево-судинної системи — цілий комплекс заходів. Важливо проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, визначити план щодо попередження хвороб. Цей план, як правило, включає раціон харчування (денної), перелік фізичних вправ, які необхідно щодня виконувати для підтримання серцевого м’яза в тонусі. Для любителів азартних ігор, тих, хто вважає за краще проводити час за грою в казино із задоволенням, розслабленням і отриманням позитивних емоцій, тут запропоновані кращі бездепозитні бонуси. Вони звільняють від необхідності робити депозит, тобто ризикувати власними коштами. Скориставшись унікальною пропозицією, ви позбавляєтеся від ризику.

Які продукти дозволені

Дієта має включати натуральні продукти з низьким вмістом жирів. Під час кожного приймання їжі переконайтеся в тому, що ви споживаєте необхідну кількість овочів та фруктів. Основна ставка повинна бути зроблена на натуральні продукти, які нам дарує природа. Це можуть бути різні овочі і фрукти, які тільки забажає ваш організм. Консервовані й заморожені овочі та фрукти можна використовувати замість свіжих, але за тієї умови, що в них немає солі й цукру.

Одні з кращих продуктів — морепродукти. Жирна риба вважається найправильнішим вибором, адже в ній містяться жирні кислоти омега-3. Ці кислоти допоможуть знизити рівень холестерину та зміцнять здоров’я судин серця. Ви можете споживати домашню птицю, але без шкіри, рослинні олії, нежирні молочні продукти. Лікарі дозволяють вживати до шести курячих яєць на тиждень.

Із захворюваннями серця вкрай важливо планувати харчування. Оскільки людина — це те, що вона вживає в їжу. Овочі і фрукти зміцнюють організм, роблять його стійким перед захворюваннями, а також є кращими засобами профілактики багатьох хвороб.

*На правах реклами