Відсутність активності більше 10 годин на день у віці 60 років і старше може надати вам ризик виникнення приголомшливого стану.

Між поїздкою на роботу та відпочинком перед телевізором ви, ймовірно, проводите значну частину дня сидячи. Якщо у вас офісна робота, швидше за все, ви приділяєте ще більше часу сидячому положенню.

Однак нове дослідження показало, що надто багато часу, проведеного в бездіяльності, може значно збільшити ризик розвитку деменції.

Дослідницька група виявила, що люди похилого віку, які сиділи або перебували в бездіяльності більше 10 годин на день, були більш схильні до стану, що позбавляє розуму.

“Спричиняє тривогу те, що не мало жодного значення, чи були учасники неактивні протягом тривалого періоду часу або періодично протягом дня, оскільки і те, й інше впливало на ризик деменції”, – каже лікар-невролог Олександра Альохіна.

Вивчивши дані більш ніж 49 000 осіб у віці 60 років і більше, дослідники порадили учасникам носити на зап’ястях пристрої для відстеження рухів.

Потім команда класифікувала різні типи рухів, включаючи сон та сидіння, використовуючи тип штучного інтелекту, відомий як алгоритми машинного навчання. На початку дослідження у цієї когорти не було деменції, і за нею спостерігали понад шість років. Однак у ході дослідження у 414 учасників розвинулася деменція.

Після виправлення на такі фактори, як дієта, вік, вживання алкоголю та інші, дослідники виявили, що тривала відсутність руху пов’язана з підвищеним ризиком захворювання мозку.

“Бездія, що тривала менше 10 годин, не була пов’язана з більш високим ризиком розвитку деменції, що давало “якусь впевненість тим з нас, хто працює в офісі і передбачає тривале сидіння”, відзначають дослідники.

Вчені були здивовані, виявивши, що ризик деменції починає швидко зростати після 10 годин сидячого способу життя щодня, незалежно від того, як накопичувався час сидячого способу життя.

«Це говорить про те, що саме загальний час, проведений у сидячому положенні, визначає взаємозв’язок між малорухливою поведінкою та ризиком деменції, але, що важливо, нижчі рівні сидячої поведінки приблизно до 10 годин не були пов’язані з підвищеним ризиком».

Враховуючи важливість перерви в тривалому сидінні з урахуванням руху, дослідницька група хотіла з’ясувати, чи ці типи патернів пов’язані з ризиком деменції.

Було виявлено, що якщо взяти до уваги загальний час, проведений сидячим чином, тривалість окремих періодів життя не має великого значення.

Хоча дослідження дає деякі цікаві результати, автори додають, що необхідні додаткові дослідження, щоб побачити, чи фізична активність може знизити ризик деменції.