Багато країн зіткнулися з другою хвилею коронавірусу. Інфекцію поки не вдалося перемогти – вчені продовжують працювати над новими ліками і способам лікування, щоб знизити ризик смерті від інфекції. Дослідники виявили ще один фактор, який може погіршити прогноз по COVID-19.

Серед пацієнтів з аспергільозом – захворюванням, яке викликають цвілеві гриби Aspergillus – помічені більш високі показники смертності. До такого висновку прийшли фахівці зі Школи медицини Університету Джонса Хопкінса, Національного інституту охорони здоров’я США та клінічної лікарні Барселони.

Йдеться про поширений вид цвілі, який зустрічається в будинках і нежитлових приміщеннях, пише BestLife. Аспергільоз, пов’язаний з коронавірусним захворюванням (CAPA) – так вчені назвали стан, коли організм людини одночасно вражений цими інфекціями.

Аспергільоз здатний привести до ускладнень при COVID-19 і збільшити ризик смерті. Фахівці попереджають, що в групі ризику для CAPA люди з хворобами серця, гіпертонією і літні пацієнти. Крім того, одне з досліджень показує, що 14% хворих COVID-19 страждали від аспергільозу.

Вчені стверджують, що в такому випадку протигрибкова терапія може поліпшити прогноз пацієнтів з CAPA. Вони порадили перевіряти у хворих COVID-19 наявність викликаної цвіллю інфекції, щоб запобігти майбутнім ускладненням.