Уявлення про користь вживання цибулі, часнику і лимонів в зміцненні імунітету – міф, насправді це не зменшує ризику зараження сезонними інфекціями. Про це повідомила епідеміолог Маргарита Провоторова.

Маргарита Провоторова зазначила, що популярна теорія про особливу користь цибулі, часнику і лимонів для імунітету не відповідає дійсності, це помилка. За словами Провоторової, якихось конкретних продуктів, що підсилюють імунітет людини, просто не існує – для здорового функціонування організму важливо харчування в цілому, його збалансованість, вміст корисних мікроелементів.

“Опірність організму хворобам складається з різних факторів, у тому числі здорового харчування. У раціоні має бути достатньо білків, вітамінів і мікроелементів, які є в м’ясних і молочних продуктах, свіжих овочах, фруктах, а також зелені”, – розповіла експертка.

Також Провоторова назвала міфом твердження про користь аскорбінової кислоти в боротьбі з простудними захворюваннями. З цієї причини їсти більше тих же лимонів безглуздо.

“Дослідження показали, що аскорбінова кислота не зменшує ризик інфікування і не впливає на тривалість перебігу респіраторної вірусної інфекції”, – пояснила фахівчиня.

Провоторова підкреслила, що приймати будь-які вітаміни потрібно тільки після консультації з лікарем і виявлення їх реальної нестачі в організмі.