Як повідомляють дослідники, ймовірність того, що ви заразитеся коронавірусом, може залежати від того, скільки вірусу ви вдихаєте, де ці частинки потрапляють у ваші дихальні шляхи, і навіть від погоди.

Дослідники з багатьох установ працюють над проектом, що фінансується Національним науковим фондом, з розробки маски з багаторазовим респіратором, яка вловлює і вбиває вірус COVID-19.

У рамках цих зусиль Сайкат Басу, доцент кафедри машинобудування Державного Університету Південної Дакоти, розробив модель, яка використовує частоту дихання для відстеження розмірів крапель, які можуть досягати вразливих ділянок дихальних шляхів.

“Щоб заразитися, ви повинні спочатку вдихнути коронавірус, тому характер вдихання дуже важливий”, – пояснив Басу у випуску новин університету.

Читайте також:  Чотири продукти, яких варто уникати після 65 років

Також важливо носити маски. Дослідження клітинних культур, проведене в Університеті Північної Кароліни, показало, що верхня частина глотки за носовими ходами і над стравоходом і голосовим ящиком – область, відома як носоглотка, – є найбільш доступною зоною посіву вірусу.

“Більшість масок блокують такі розміри крапель, тому носити маску дуже корисно”, – сказав Басу. “Це також ті розміри крапель, які нам потрібні, щоб гарантувати захоплення нашої нової конструкції респіратора”.

Погода

Одне з негативних відкриттів полягає в тому, що крапельки, що несуть вірус, можуть зневоднюватися в повітрі, збільшуючи концентрацію вірусних частинок і їх здатність викликати захворювання. Це може вплинути на передачу COVID-19 цієї зими, коли вологість падає і викликає більш високу швидкість зневоднення крапель.

Читайте також:  Гіпертонія: як молочні продукти впливають на артеріальний тиск?

“Краплі, що вдихаються після зневоднення на зовнішньому повітрі, несуть велике вірусне навантаження”, – зазначив Басу.

“Той факт, що кількість вірусних частинок, необхідних для запуску інфекції, становить близько сотень, дуже примітний і показує, наскільки заразний цей конкретний вірус”.

Результати моделювання крапельної інгаляції були перевірені науковою групою medRxiv. Рукопис відповідного дослідження проходить рецензування в журналі PLOS One.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News