Одне наукове дослідження, результати якого було опубліковано цього року, показало, що відеоігри насправді можуть покращити когнітивні (розсудливі здібності). З цієї причини відмовлятися від них не варто.

Існує думка, що відеоігри погано позначаються на психіці та здоров’я мозку людей. Але, як свідчать останні наукові дослідження, це зовсім негаразд.

Протягом багатьох років гри та програми «для тренування мозку» вважалися простим та ефективним способом покращити когнітивні здібності. Але чи справді вони працювали?

Вчені спробували знайти відповідь на питання про те, чи справді відбувається так зване перенесення. Тобто чи правда, що рахунок поліпшення конкретних навичок під час гри розвиваються когнітивні функції загалом, передає BBC Science Focus.

Що стосується ігор для тренування мозку, то дослідники дійшли таких висновків. Деякі науковці демонструють, що подібні ігри покращують навички пам’яті, необхідні іншим таким же іграм. Але зв’язок цей у дослідженнях дуже слабко виражена.

Але з відеоіграми все стає цікавіше. У ході дослідження 2015 року вчені порівняли гру для тренування мозку Lumosity з грою-головоломкою від першої особи Portal 2. З’ясувалося, що у тих, хто грав у першу, не було покращень просторових навичок та навичок вирішення завдань порівняно з тими, хто грав у Portal 2. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в 2019 році, вплив відеоігор на мозок загалом був більшим у порівнянні з впливом ігор для тренування мозку.

Результати ще одного дослідження, у якому брали участь діти 9-10 років, продемонстрували, що до 12 років любителі відеоігор мали у тесті на IQ на 2,5 бали більше.

Літнім відеоігри теж дають певні переваги. Так, у дослідженні 2020 року йдеться, що у людей віком 60-80 років через чотири тижні гри в Angry Birds або Super Mario 3D World покращилася пам’ять.

Але чому відеоігри дають такий ефект, поки точно не зрозуміло. Можливо пов’язано це з тим, що на вирішення певних завдань в іграх та на підтримку необхідної зосередженості у людей витрачається багато часу.