Вчені прийшли до висновку про те, що 30 хвилин в день достатньо, щоб домогтися ефекту поліпшення фізичного і психологічного здоров’я людини, пише The Siver Times.

«Щоденна 30-хвилинна ходьба допомагає продовжити молодість. Все тому, що такий вид активності може подовжувати такі частини ДНК як теломери», – наводиться у видання думку дослідників з даного приводу.

Вчені відзначають, що в уявленні багатьох людей для досягнення хорошої фізичної форми потрібно докладати багато зусиль і до сьомого поту займатися в спортзалі. Але насправді проста ходьба є цілком ефективним засобом для підтримки гарного м’язового тонусу, підкреслюють наукові фахівці.

За словами авторів проекту, регулярні 30-хвилинні прогулянки допомагає зробити людину більш щасливою в зіставленні з тими, хто веде сидячий спосіб життя.

«Якщо організму недостатньо руху, то підвищується ризик розвитку метаболічного синдрому – комплексного порушення, пов’язаного із змінами чутливості до інсуліну, розвитком жирової тканини і передумовами до діабету. Подолати цю проблему можуть тільки регулярні кардіонагрузки», – поділилися думкою наукові експерти.

Прогулянки також знижують розвиток з віком хвороби Альцгеймера, підвищують здатність до навчання, зміцнюють когнітивну функцію мозку. Цей ефект також сприяє утриманню молодості – науково доведено, що процес старіння пов’язаний насамперед з несприятливими змінами в нервових клітинах головного органу ЦНС.

Джерело: МедікФорум