У деяких випадках покупка продуктів про запас може бути хорошим варіантом. Але не всю провізію можна зберігати довго. Ми підготували список продуктів, які не втрачають якостей протягом кількох місяців і навіть років.

Мед

Мед вважають єдиним продуктом, який не має терміну придатності. Згодом він може кристалізуватися, але початкової поживної цінності при цьому не втрачає.

Цукор

Цукор найкраще зберігає свої властивості при зберіганні у сухому та прохолодному місці. Вологість може зробити його дуже жорстким, але навіть після цього продукт буде придатний для харчування.

Сіль

Умови зберігання солі такі самі. Місткість, в якій вона зберігається, повинна бути герметичною, щоб не вбиралися волога та сторонні запахи. Звичайна сіль може зберігати смакові якості невизначено довго.

Оцет

Оцет теж відноситься до продуктів, які можна купити про запас. Він не втрачає властивостей, навіть якщо при довгому зберіганні став менш прозорим і змінив колір. Оцет зберігається дуже довго, якщо забезпечити правильні умови: у герметичній скляній пляшці у сухому темному місці.

Сухе молоко

Молоко та більшість приготовлених із нього продуктів відрізняються недовгим терміном зберігання. Проте сухе молоко – виняток. У закритій банці воно може зберігатися в шафі кілька років і не втратити поживної цінності.

Макарони

Сухі макарони у закритій ємності чи упаковці теж зберігають властивості роками. Головне – сухе приміщення без доступу до вологи.

Бобові

Квасоля, сочевиця, горох та інші бобові при довгому зберіганні можуть трохи втратити форму, але харчова цінність та смак залишаться незмінними. Щоправда, страви з них доведеться готувати, швидше за все, трохи довше.

Білий рис

Білий шліфований рис – продукт-довгожитель, який може зберігатися кілька десятиліть. При цьому він не втратить ні кольору, ні смаку, ні поживної цінності. При зберіганні важливо не допускати різких стрибків температури.