У сучасному світі нашому кишечнику доводиться непросто – неправильне харчування, сидячий спосіб життя і погана екологія сильно ускладнюють його роботу. Як допомогти своєму кишечнику?

У кишечнику відбувається остаточне всмоктування поживних речовин, але також він відповідає за виведення і не тільки залишків їжі, але також бактерій, токсинів і зайвої вологи. Тому дуже важливо, щоб всі процеси в ньому відбувалися в нормальному режимі. В іншому випадку можуть виникати різні проблеми-від складнощів зі стільцем до розвитку раку.

Безумовно, основа здоров’я кишечника – правильне харчування. Але продуманим і збалансованим раціоном можуть похвалитися далеко не всі, а більшість людей все ж не надто відповідально підходять до свого харчування. Але допомогти кишечнику можна і в цьому випадку.

Читайте також:  Відмова від алкоголю та жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу

Обов’язково потрібно пити достатньо води. Вона потрібна не тільки кишечнику, але і іншим органам. Недолік вологи може привести до формування калових каменів, а також проблем з всмоктуванням корисних речовин. Ні те, ні інше, не доставить вам радості.

Кишечнику допомагають очиститися харчові волокна. Їх багато в свіжих овочах, фруктах, горіхах, цільних злаках, грибах. Тому дуже важливо щодня з’їдати хоча б один овоч або фрукт. Краще їсти їх сирими, але можна і готувати. При термічній обробці найбільше клітковини зберігається при запіканні і швидкому обсмажуванні на грилі.

Також для кишечника корисні кисломолочні продукти. В них містяться мікроорганізми, які допомагають відновлювати мікрофлору. Не варто захоплюватися жирними молочними продуктами, а якщо ви погано переносите молочку, то лікар у разі необхідності порадить препарати для поліпшення мікрофлори.

Читайте також:  8 продуктів, які слід їсти перед сном

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДЕТОКС – МІФИ І ПРАВДА ПРО ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІЗМУ

ЯК ШВИДКО І НАДІЙНО ОЧИСТИТИ ОРГАНІЗМ ВІД НІКОТИНУ