Не секрет, що під час новорічних свят за столом панує переїдання – дуже багато в цей період «забувають» про свій звичний раціон. Фахівці не втомлюються повторювати, що це може погано позначатися на стані здоров’я і самопочутті.
 

Один з таких експертів, гастроентеролог Айк Манасян, розповів про те, чому переїдати в період тривалих свят шкідливо для нормальної роботи організму.
 
Як пояснив фахівець, травна система може повноцінно переробити лише певну кількість їжі за стуки.

«Якщо їжі раптом виявляється більше, це сильно перевантажує організм, який виявляється не в силах все перетравити. У підсумку неповноцінно переварена їжа накопичується в кишечнику», – розповів гастроентеролог про небезпеку переїдання.

У ситуації, коли організм не може швидко вивести надлишки їжі, самопочуття людини може погіршитися. Лікар нагадав, що організм в такі моменти може використовувати будь-які способи детоксикації, включаючи нудоту, діарею.

«Блювота, і діарея здаються нам чимось поганим і хворобливим, однак потрібно розуміти, що після переїдання організм намагається захистити себе, максимально швидко виводячи все непотрібне», – прокоментував експерт.

Переїдання також пов’язане з втратою перевантаженого організму своїх захисних функцій. Враховуючи, що холод і надмірне вживання алкоголю теж послаблюють організм, переїдання протягом довгих новорічних канікул може спровокувати серйозні відхилення. Зокрема, різні віруси і бактерії з більшою ймовірністю можуть нашкодити травній системі і викликати різні запальні захворювання шлунка або кишечника. Про це медик також попередив любителів поїсти.

Читайте також:  Чим небезпечний підвищений тиск, якщо його не помітити

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ ПІСЛЯ НОВОРІЧНОГО ПЕРЕЇДАННЯ

5 СПОСОБІВ ВПОРАТИСЯ З ПЕРЕЇДАННЯМ

ЯК ПОБОРОТИ НІЧНЕ ПЕРЕЇДАННЯ?