Дієтологи напередодні новорічних і різдвяних свят з нескінченними застіллями і ризиками непомірної обжерливості назвали кілька продуктів , про які варто пам’ятати і в дні святкувань , і в будні. Ці продукти можна з’їдати навіть у невеликій кількості , і при цьому залишатися ситим , попутно спалюючи жири, які накопичилися.

Натуральні овочі та фрукти

На перше місце в післяноворічному меню поставлені натуральні овочі та фрукти. Тут досить багато води і клітковини. Відомо , що в процесі перетравлювання яблук виробляється гормон GLP – 1 , який в мозок посилає сигнал про насичення . Але головне не закушувати яблуком після ситного застілля , а їсти його натщесерце – перед прийомом їжі. У цьому випадку обмін речовин буде йти швидше , відчуття ситості скоріше настане . Також за обідом уникнути переїдання допоможуть свіжі огірки та персики. А після ситного обіду не зайвим буде з’їсти скибочку свіжого ананаса. Тут мається речовина бромелін , її називають природним спалювачем жиру.

Далі в списку післясвяткових корисностей йдуть продукти , які містять рослинні білки. Ці компоненти здатні наситити і поповнити енергією організм. Причому , рослинні білки роблять це швидше , ніж вуглеводи або жири . До речі , придуманий шоколад , від якого не товстіють.

Вибирайте в’язку їжу

Відомо , що, наприклад , одна порція вівсяної каші , яка зварена на знежиреному молоці або на воді , наповнює шлунок в обсязі , в два рази більшим – порівняно з пластівцями , з’їденими всухом’ятку . Хоч основний інгредієнт тут один.

Варто взяти до уваги , що відвари круп відрізняються загоюючою дією на слизові шлунка. Це – засоби , що знижують кислотність . І це може бути важливим для того , у кого є виразка і гастрит . А після рясних свят ці болячки , скоріше всього , розігралися не на жарт.

Обережніше з напоями

Доречно згадати один з головних постулатів для тих, що худнуть: мовляв , якщо хочеться їсти , краще попити . Але в більшості своїй це – не більше , ніж міф. Насправді, як вважають дієтологи , відчуття ситості від напоїв дещо слабше, ніж від їжі. Напої не вимагають витрат енергії на пережовування , і мозок просто -напросто не сприймає подібне дійство рівним прийому їжі. З напоями людині вдається проковтнути безліч калорій , не відчуваючи при цьому насичення.

Вимкніть телевізор

Якщо немає бажання переїдати , постарайтеся частіше обідати – вечеряти поодинці. Краще вимкнути на час трапези телевізор і комп’ютер. У ході численних опитувань з’ясувалося , що людина з’їдає на сімдесят відсотків більше , коли за вечерею дивиться телелевізор або обідає в дружній компанії.

Варто взяти до уваги , що на почутті насичення , так чи інакше , позначається вага людини . Вченим відомо , що в організмі повних людей знижено виробництво PYY – гормону ситості. Почуття задоволення від прийому їжі притупляється , і людина змушена їсти більш солодку і жирну їжу. У результаті людина товстішає ще більше.