Хурма є одним з найпопулярніших осінніх плодів. Але навіть цей надзвичайно корисний у багатьох відношеннях фрукт не слід вживати навмання, щоб випадково не зашкодити своєму самопочуттю і здоров’ю.

Фахівці не втомлюються повторювати, що в харчуванні необхідно дотримуватися помірності і обачністі. Цих принципів важливо дотримуватися і любителям хурми. В її плодах міститься велика кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Але щоб ці нутрієнти надавали відчутний корисний ефект, важливо дотримуватися рекомендацій професійних дієтологів.
 
Такими порадами поділилася лікар-терапевт і експерт по здоровому харчуванню Тетяна Фіалкова. Вона, зокрема, нагадала, що хурму потрібно їсти не пізніше, ніж за 30 хвилин до основного прийому їжі і не раніше, ніж через годину після їжі. Якщо ж було з’їдено м’ясне блюдо, то перекушувати хурмою слід не раніше, ніж через 2-2,5 години після прийому їжі.

«При найменшому відчутті терпкого смаку негайно припиняйте їсти хурму», – каже експерт.

Справа в тому, що терпкий смак може бути симптомом негативного впливу компонентів хурми на організм. Наприклад, того, що танін, який міститься в її плодах, блокує нормальну роботу шлунка, сповільнює перистальтику кишечника, викликає нудоту і затримку стільця. Уникнути цієї проблеми можна, якщо у стиглої хурми залишати нез’їденою частину м’якоті біля плодоніжки – або ласувати нестиглими плодами, які були попередньо заморожені.
 
За словами медика, стиглу хурму можна сміливо поєднувати з кисломолочними продуктами, або з апельсиновим соком. А от з зерновими продуктами (наприклад, з вівсяною кашею) комбінувати хурму вкрай небажано.
 
Хурма відома своїми дієтологічними властивостями – її плоди цілком можуть заміняти собою калорійні десерти. Фіалкова каже, що хурму без побоювань за фігуру можна вживати до 3 штук в день, адже цей фрукт низькокалорійний. Але детально визначений час прийому хурми – до 17.00.

Читайте також:  В якому положенні потрібно спати під час застуди

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОМАРАНЧЕВЕ СОНЦЕ – ХУРМА

У ЧОМУ СЕКРЕТ АВОКАДО?

ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ