Цей незвичайний фрукт надзвичайно багатий вітамінами і корисними речовинами, і вельми благотворно впливає на здоров’я!

Авокадо родом з Південної Америки і Мексики, проте зараз їх вирощують і на півдні Європи.

Через високий вміст жиру (більш 20%) індійці називали цей фрукт «масло лісу». Авокадо має грушоподібну форму, шкірка у нього буває іноді гладкою, іноді – зморщеною. За кольором варіюється від світло-зеленого до темно-зеленого. М’якоть – найчастіше світло-зеленого кольору, м’яка, ніжна, з терпким горіховим смаком. В середині знаходиться тверда коричнева кісточка

Жир, що міститься в авокадо, дуже легко засвоюється організмом через високий вміст в ньому ненасичених жирних кислот. Також в ньому міститься більше кількість вітамінів В і Е. і майже немає вуглеводів, однак низькокалорійним його не назвеш, скоріше навпаки – він по праву може називатися самим калорійним фруктом (223 ккал).

Вміст поживних речовин в одному середньому авокадо:

  • Фосфор – 95 мг.
  • Кальцій – 23 мг.
  • Залізо – 9 мг.
  • Калій – 1,3 мг.
  • Вітамін В3 (ніацин) – 8,6 мг.
  • Вітамін А – 600 одиниць МО.
  • Вітамін С – 82 мг.
  • Також в авокадо міститься: мідь, вітамін Е, вітамін В2 (рибофлавін) і фолієва кислота.

Вживання авокадо сприяє запобіганню виникнення інфаркту, допомагає краще справлятися зі стресами і сприяє розгладженню шкіри.

Цілющі складові авокадо дуже корисні для шкіри. Мононенасичені жири, вітаміни А і Е допомагають зберегти цілісність оболонки яка оточує клітини шкіри, зменшує запалення пов’язані з висипом угрів, екземою, псоріазом.

Авокадо містить сіль фолієвої кислоти, калій і велику кількість харчових волокон. Це допомагає знизити рівень холестерину і збільшити рівень здорових жирів в організмі.

Авокадо і здоров’я крові

У ньому міститься залізо, мідь і вітамін В2, які сприяють регенерації червоних кров’яних тілець і запобігають анемії.

Авокадо і кров’яний тиск

Авокадо дуже багатий калієм. У ньому його на 60% більше, ніж в бананах. Продукти багаті калієм, містять мало натрію і допомагають знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Авокадо і онкологічні захворюванняУ чому секрет авокадо?

Олеїнова кислота, що міститься в авокадо захищає від раку молочної залози. Дослідження журналу «дієтологічна біохімія» (The Journal of Nutritional Biochemistry) показали, що плоди авокадо зупиняють ріст ракових клітин. Каротиноїди разом з вітаміном Е допомагають знищувати ракові клітини у хворих на рак простати. Фіторечовини в ракових клітинах збільшують вміст вільних радикалів в ракових клітинах при цьому без шкоди для здорових клітин.

Авокадо і здоров’я шкіри і волосся

Препарати в яких міститься авокадо підходять для сухої шкіри, вони допомагають нормалізувати внутрішньоклітинні процеси, розгладжують маленькі зморщинки, покращують колір шкіри.

Авокадо відмінно підходить для зволоження сухої шкіри і волосся. Його можна застосовувати у формі масок і в перетертому вигляді.

Авокадо і здоров’я кишечника та шлунка

Клітковина, яка зберігається в авокадо, допомагає від закрепів і сприяє травленню.

Авокадо і здоров’я

Авокадо містить безліч корисних речовин: мінерали, вітаміни, корисні для серцево-судинної системи мононенасичені жири. Вживання авокадо разом з багатими каротиноїдами фруктами та овочами – хороший спосіб поліпшити засвоєння каротиноїдів організмом. Наприклад, якщо Ви додасте авокадо в салат, то значно підвищите кількість альфа і бета-каротину і лютеніна, що надходять в ораганізм.