Американські вчені з Університету Нью-Йорка відкрили секрет, що дозволяє уповільнити вікові процеси. Для цього всього-лише потрібно обмежити прийом вуглеводів і кількість калорій.

Раніше вчені багато разів доводили, що зниження кількості калорій в раціоні дозволяє скоротити ризик розвитку хвороб серця та інсульту. Однак американські дослідники вперше довели, що при подібній дієті існує особливий генетичний вплив на пам’ять і області старіючого мозку, пов’язані з навчанням.

Чим менше в раціоні людини калорій, тим більший вплив це справляє на рівень активності приблизно 900 різних генів, пов’язаних з віковими процесами і формуванням пам’яті в мозку. Саме тому дієта з низьким кількістю калорій здатна уповільнити старіння на генетичному рівні, як стверджують автори дослідження.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

Вони з’ясували, що скорочення калорій в раціоні зупиняє процес нормального підйому і зниження рівня активності цих генів. Експериментальне дослідження показало вперше в історії науки, що обмеження в прийомі їжі, і особливо вуглеводів, може спрацювати за рахунок маніпулювання функціями значно більшої групи генів, ніж це було раніше прийнято вважати.

Проте автори дослідження підкреслюють, що обмеження калорій само по собі не є еліксиром юності, хоча є докази того, що ця дієта уповільнює вікові процеси і пов’язані з ними хвороби. Йдеться, насамперед, про зниження небезпеки хвороб серця, гіпертонії і інсультів, а також зміцнення пам’яті – дуже важливому процесі при старінні.

Читайте також:  Вживання певних фруктів знижує ризик раку кишечника

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ ВИБРАЛИ КРАЩУ ДІЄТУ ПРОТИ СТАРІННЯ

ТИПИ СТАРІННЯ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ

9 СПОСОБІВ ПОВЕРНУТИ СТАРІННЯ НАЗАД