Стригучий лишай піддається лікуванню при проведенні грамотної протигрибкової терапії із застосуванням вітамінів і імуномодуляторів. Дотримання правил гігієни та підвищення імунного статусу дозволить вам мінімізувати ймовірність розвитку стригучого лишаю.

По суті

Стригучий лишай – грибкове (і дуже заразне) захворювання шкіри, нігтів і волосся. Збудниками даної патології є грибки Microsporumі Trichophyton. У медицині такі типи позбавляючи відповідно називають Мікроспорія і Трихофітія.

Основний шлях зараження грибками – контактно-побутовий. Найчастіше до зараження схильні діти від 4 до 15 років. Хвороба передається від хворої людини до здорової. Більш того, за відсутності відповідної дезінфекції хворобу навіть можна підхопити в перукарні.

Як правило, при міцній імунній системі зараження не відбувається. Для реалізації захворювання, крім передачі інфекції, також необхідні інші умови – знижена імунна система і / або наявність пошкоджень шкірного покриву.

Стригучий лишай

Як лікувати стригучий лишай?

Стригучий лишай піддається лікуванню. Основу терапії становить протигрибкове лікування. Для цього лікар-дерматолог призначає хворому місцеві протигрибкові препарати у вигляді кремів, спреїв, шампунів. Місцеві препарати необхідно поєднувати з системними протигрибковими засобами.

Тривалість терапії і дозування препаратів визначається лікарем в індивідуальному порядку. У разі хронічної форми стригучого лишаю, крім протигрибкових засобів, хворому можуть призначатися вітамінні препарати, імуномодулятори, а також засоби, що поліпшують мікроциркуляцію.

Після курсу лікування хворий обов’язково повинен пройти ще 2 дослідження на предмет наявності патогенних мікроорганізмів. Мікробіологічний аналіз зіскрібка з поверхні шкіри проводиться через тиждень і через 2-3 місяці після закінчення лікування. Якщо всі аналізи дають негативний результат, то стригучий лишай вважається вилікуваним.

Як не допустити розвитку стригучого лишаю?

Заходи профілактики стригучого лишаю досить прості. Для цього досить дотримувати наступні заходи:

  • дотримуйтесь правил гігієни – мийте руки по поверненню з вулиці, користуйтеся індивідуальними засобами гігієни;
  • обов’язково прищеплюйте домашніх вихованців, яких вигулюєте на вулиці;
  • підвищуйте імунітет. Ведення здорового способу життя (збалансоване харчування, фізичні навантаження, загартовування) підвищує імунний статус і знижує ймовірність розвитку стригучого лишаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОЛЬОРОВИЙ ЛИШАЙ

ЛІКУВАННЯ ГРИБКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ШКІРИ