Нічне потовиділення може сигналізувати про розвиток небезпечних для життя станів, зокрема, діабету, а також раку. Про це повідомила німецький вчений, професорка Крістіан Баєрл (Christiane Bayerl). Її доводи викладені на порталі Focus.de.

Рясний піт протягом дня, незважаючи на відсутність серйозних фізичних навантажень, говорить про гіпергідроз. У цьому випадку зазвичай сильно потіють долоні, пахвова зона і ступні, розповіла науковиця.

Нічний піт, якщо він сильно виражений, зачіпає, як правило, верхню частину тіла. Істотне потовиділення вночі можуть викликати занадто тепле повітря в кімнаті, невідповідна постільна білизна, а також ліки (наприклад, препарати для зниження температури і деякі антидепресанти).

Читайте також:  Названо корисні продукти для підтримки здоров'я наприкінці зими

Якщо ж названі вище умови виключаються, то можливою причиною нічного поту можуть виявитися проблеми в роботі щитовидної залози.

Крім того, зауважила, науковиця, це може бути сигналом ендокринних порушень. Якщо при нічній пітливості спостерігаються також часті відвідування туалет і відчуття спраги, з великою ймовірністю причиною тому діабет.

Крістіан Баєрл додала, що одним з найнебезпечніших факторів нічного поту є рак. Нічний піт, за її словами, може сигналити про лімфому і лейкозі. Якщо, крім поту, спостерігаються такі симптоми, як схуднення та лихоманка (підвищена температура), потрібно негайно звертатися за обстеженням до фахівців.

Втім, раптове потовиділення вночі може, крім усього, викликати і важка їжа зі спеціями, з’їдена на вечерю.

Читайте також:  Чим небезпечний низький гемоглобін: пояснює лікар