Хоча розумне голодування в поєднанні зі здоровим, збалансованим раціоном нерідко рекомендується самими фахівцями як ефективний метод позбавлення від зайвих кілограмів – голодувати в жарку пору року може бути небезпечним для здоров’я. Останні дослідження в цій області показують, що невгамовне прагнення скорочувати калорії влітку може обернутися деякими небажаними наслідками.
 
Літню спеку багато хто використовує як привід схуднути, адже в таку погоду природним чином знижується апетит і у організму з’являється більше ресурсів для того, щоб ігнорувати все калорійне. Однак дієтологи застерігають від того, щоб сильно знижувати калорійність денного раціону або практикувати голодування влітку.
 
Фахівці вказують як мінімум чотири серйозні фактори на користь того, щоб не сідати на голодну дієту в літні дні:
 
Це посилює стрес. Якщо ослаблений спекою організм почне відчувати брак поживних речовин, вплив стресу посилитися і вийде колосальним. До речі, у багатьох на стрес організм реагує спалахами голоду, штовхаючи людей на приступи обжерливості;
 
Це погіршує якість сну. При недоотриманні поживних речовин з їжею сон людини скорочується і збільшується вироблення адреналіну, а з ним і голодних позивів, які часто закінчуються неконтрольованими набігами на холодильник.
 
Це зайве. Дотримуватися жорсткої дієти влітку недоцільно, так як на прилавках і такбагато свіжих фруктів і овочів, які йдуть в щоденний раціон і з’їдаються в більшій кількості, вважають експерти. Чи не краще зайнятися голодуванням взимку, коли вибір продуктів харчування буде не так широкий?
 
Це шкодить м’язам. Під час голодування втрачається м’язова маса, що робить тіло в’ялим і погано позначається на когнітивних здібностях. Відновити м’язи допомагають м’ясо і молочні продукти, але їх активне вживання влітку – дуже велике навантаження на шлунково-кишковий тракт, що підвищує ризик кишкових інфекцій.

Читайте також:  Вітамін D: чотири продукти, найбільш потужні для його заповнення

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ВЛІТКУ

ЛІТНЯ ДІЄТА

ЛІКУВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ: ГОЛОДУВАТИ ЧИ НІ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News