Цей процес, що засмучує багатьох, залежить, в тому числі, і від вибору їжі. Ось продукти харчування, на які слід звернути увагу.

Вітамін А

Адекватне споживання вітаміну А є ключем до зростання та здоров’я клітин та тканин по всьому тілу, включаючи волосся та шкіру голови. Вітамін А надходить до нашого організму двома шляхами: з рослинних та тваринних джерел. Корисні для волосся рослинні джерела включають червоні, жовті та помаранчеві фрукти та овочі, такі як морква, а також деякі темно-зелені листові овочі. Деякі джерела тваринного походження, що містять вітамін А: печінку, риб’ячий жир, яйця та збагачене молоко.

Вітамін B6, вітамін B12 та фолієва кислота

Всі ці три вітаміни необхідні для нормального утворення гемоглобіну, який переносить кисень від легень до тканин організму, включаючи волосся. Здорове, міцне волосся залежить від постійного постачання кров’ю та киснем. Дефіцит цих вітамінів групи В подібний до припинення кровопостачання волосся, що призводить до посилення випадання, пошкодження та уповільнення їх зростання. Найкращими джерелами вітамінів B6 і B12 є продукти, багаті на білок, такі як м’ясо, курка, риба, яйця, свинина і соєві боби. Найкращим вибором рослинних джерел можна назвати листові овочі, апельсиновий сік, авокадо, буряк, броколі, зародки пшениці та деякі збагачені злаки.

Вітамін С

Необхідний для виробництва колагену – сполучної тканини, яка надає структуру, скріплюючи тканини в організмі, включаючи і волосся. Людське тіло не здатне зберігати вітамін С протягом тривалого часу, тому накопичувати його про запас не вдасться. Натомість їжте багато продуктів, що містять вітамін С, щодня. Найкращі джерела вітаміну С містяться в рослинних джерелах, таких як апельсини, ягоди, дині, перець, темно-зелені листові овочі та помідори.

Цинк

Лупа і випадання волосся пов’язані з дефіцитом цинку. Це мінерал, який сприяє розмноженню клітин, зростанню та відновленню тканин. Цинк також бере участь у підтримці сальних залоз, прикріплених до наших волосяних фолікулів. Хорошими джерелами цинку є продукти тваринного походження, зокрема морепродукти, птах, мідії, креветки та устриці. Яйця та молоко також містять цинк, але у менших кількостях. Цільнозернові продукти, горіхи, насіння та бобові містять цинк, але у формі, яка, на жаль, не засвоюється організмом.

Білок

Волосся в основному складається з білка, тому має сенс їсти продукти, багаті білком, щоб підтримувати здорове зростання. Без достатнього споживання білка організм не може ефективно виробляти нове волосся замість того, що випало. Проте, якщо є стейки щодня, це допоможе. Дієта з високим вмістом жирів призводить до підвищення рівня тестостерону, а він пов’язаний з випаданням волосся, тому стейки не входять до числа продуктів, що запобігають випаданню. Дотримуйтеся пісних білків, таких як риба (яка має безліч переваг для здоров’я, крім підтримки волосся), курка, соєві продукти, нежирний сир, яйця, мигдаль, боби та йогурт.

Вода

Правильне зволоження є ключовим фактором для здорового волосся та міцного здоров’я. Кожна клітина та кожна система в нашому тілі використовують воду для правильного функціонування, тому не просто мийте волосся, а й пийте багато води. Зауважте, що швидка втрата ваги є ще однією причиною прискореного випадання волосся. Занадто швидке зниження ваги та/або участь у якійсь модній дієті, яка не є поживною, можуть спричинити дисбаланс в організмі та призвести до посиленого випадання волосся.