Інсульт – це другий з найпоширеніших “вбивць” у світі. Як попереджають лікарі, тільки 16% пацієнтів, які зіткнулися з інсультом, повністю одужують від захворювання, а 50% тих, що вижили протягом 5 років після першого нападу знову стикаються з інсультом.

Коли відбувається напад, у лікарів є всього 3,5-4 години, щоб надати допомогу: в іншому випадку зміни можуть виявитися незворотними і пацієнт залишиться інвалідом або помре. Тому важливо знати перші ознаки інсульту і негайно викликати «швидку», якщо ви помітили їх у себе або близьких.

Найголовніший симптом інсульту – сильний і раптовий головний біль. Але, на жаль, часто його приймають за симптом мігрені – захворювання, з яким в Україні живуть 20% жінок і 6,5% чоловіків. Чи існують відмінності між мігренню та головним болем при інсульті? На щастя, так, і ми зараз розповімо, на які важливі відмінності потрібно звертати увагу.

Читайте також:  Пошкодження печінки: 4 симптоми, що вказують на небезпечний процес

Ви старше 40 років і раніше не страждали мігренями

Мігрень дуже рідко розвивається в середньому віці, зазвичай вперше вона проявляється в юності і супроводжує людину все життя. Якщо вам 40 років і більше, ви ніколи раніше не стикалися з мігренями (особливо супроводжуються аурою) і вас «накрила» раптовий і дуже сильний головний біль – терміново викликайте «швидку». Імовірність інсульту дуже висока.

Симптоми аури відрізняються від звичних

Нудота, підвищена чутливість до світла і шуму, болі в животі, труднощі з концентрацією, запаморочення, проблеми із зором і навіть утруднена мова – все це симптоми аури мігрені. Як правило, одна людина рідко стикається з усіма ознаками з цього списку – найчастіше нас мучать цілком певні симптоми, які, на жаль, швидко стають звичними. Якщо раптом напад головного болю супроводжується незвичними симптомами, варто звернутися до лікаря негайно – дуже висока ймовірність того, що цього разу мова йде не про мігрені.

Читайте також:  Інсульт може виявлятися неочевидними ознаками

Симптоми “нападають” раптово

Навіть найсильніша мігрень зазвичай розвивається поступово: і головний біль, і симптоми аури розвиваються від слабших до сильних, наростаючи. У разі інсульту симптоми буквально обрушуються на людину: ще хвилину тому все було добре, а в наступний момент головний біль буквально нестерпний. Негайно викликайте “швидку”!

Вас терзають “негативні” симптоми

Інсульт найчастіше супроводжується так званими “негативними” симптомами: слабкість, випадання частини зору, втрата або зниження чутливості. При мігрені симптоми “позитивні” – тобто пацієнт як би отримує додаткові відчуття (хоч і неприємні), а не позбавляється звичних.

Чи є зв’язок між мігренню та інсультом?

На жаль, так. Якщо ви страждаєте мігренями з аурою, ваша ймовірність отримати інсульт вдвічі вище, ніж у ваших ровесників, які ніколи не стикалися з цим захворюванням або переживають тільки мігрень, без аури. Якщо це ваш випадок, вам життєво необхідно контролювати артеріальний тиск, відмовитися від куріння, стежити за вживанням алкоголю і кофеїну, а також регулярно займатися спортом.

Читайте також:  Виявлено простий продукт, який знижує цукор у крові за 15 хвилин

Джерело: GoodHouse

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News