Що станеться з людиною, яка щодня вживає по одній плитці шоколаду? Багато людей вважають, що ці ласощі однозначно шкідливі для здоров’я, а багато хто переконаний, що вони дуже корисні.

З кожним роком з’являється все більше досліджень про те, що шоколад корисний для здоров’я. Почнемо з найбільш очевидних переваг на кшталт того, що він піднімає настрій. Дійсно, завдяки вживання шоколаду стимулюються центри задоволення в мозку, і тим самим ми навіть можемо боротися з депресією. Невипадково, що багато жінок, які зіткнулися з розлученнями або іншими болючими в емоційному плані подіями в житті, намагалися «заїсти» горе шоколадом. У шоколаді є ефірні олії та флавоноїди, які захищають від розвитку атеросклерозу і захворювань серця.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

Ці ласощі корисні для серця і судин, але в ньому безліч антиоксидантів, які забезпечують боротьбу з вільними радикалами, а значить, захист від раку. Шоколад корисний для нервової системи, він ефективно знижує ризик застуди і покращує травлення, а також допомагає жінкам боротися з симптомами ПМС. Отже, чи означає все перераховане вище, що нам потрібно щодня з’їдати не менше плитки шоколаду?

Звичайно, ні, адже в шоколаді також містяться трансжири, які у великих кількостях шкідливі для здоров’я, і безліч калорій. Людині щодня потрібно вживати певну кількість калорій, а ефект ситості після з’їденого шоколаду швидко зникне. Через це виникає ризик переїдання і збільшення зайвої ваги. Крім того, в шоколаді повним-повно цукру, який шкідливий для зубів. Цукор в раціоні взагалі рекомендується обмежувати. Нарешті, шоколад є стимулятором, оскільки містить кофеїн. Ну і найголовніше, найбільш корисним для здоров’я є темний гіркий шоколад, хоча переважна більшість людей воліє молочний солодкий. Отже, ви можете отримати користь від шоколаду, але тільки якщо будете з’їдати не більше декількох шматочків темного гіркого шоколаду на добу.

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак

Джерело: МедікФорум