Вчені знайшли спосіб передбачати заздалегідь тривалість життя і час смерті, про що стало відомо на щорічних зборах Американського товариства генетики людини (ASHG) в Сан-Дієго. Дослідникам з США вдалося визначити ділянки геному, що відповідають за довжину людського життя, про це повідомив Eurekalert!.

Американські вчені змогли розробити методику, яка дозволяє досить точно визначити майбутню тривалість життя людини. Судити про схильність до довголіття фахівці пропонують по генам.

Вчені проаналізували генетичні дані 500 тисяч осіб, зібрані в ході дослідження UK Biobank. В результаті дослідники виділили ділянки геному, пов’язані з величиною життя і ймовірністю вікових хвороб. Вони визначили 21 нову ділянку.

Читайте також:  Як зміцнити слабкі та ламкі нігті в домашніх умовах: поради дерматолога

За словами науковців, приблизно 10 відсотків людей є носіями генами, які можуть зробити їх довгожителями. На думку вчених, власники подібних генетичних варіацій мають всі шанси прожити в середньому на п’ять років довше за інших.

Крім того, біологи нагадали, що наука вже виявляла асоціацію між генами і довголіттям, включаючи ген APOE пов’язаний з ризиком хвороби Альцгеймера.

До цього авторитетні російські вчені, виступаючи в пресі, не надто оптимістично оцінили вплив генетики на можливе довголіття. Фахівці констатували, що тривалість людського життя визначається генами тільки на третину – основний вплив у цьому питанні має те, який спосіб життя веде людина.

Читайте також:  Ранні ознаки того, що ви недостатньо п'єте - "не слід ігнорувати"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЮДСТВУ ПЕРЕДРЕКЛИ ШВИДКЕ ВИМИРАННЯ

ЖИТТЯ І СМЕРТЬ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З СВІДОМІСТЮ, КОЛИ ЛЮДИНА ВМИРАЄ