Ортодонтичні елайнери – спеціальні капи для вирівнювання зубів, коригування дефектів прикусу та фіксації результатів проведеного раніше лікування системою брекетів. 

Елайнери нагадують прозорі ковпачки, що надягаються на весь ряд зубів однієї або обох щелеп. Їх створюють з композитного матеріалу, вони легко знімаються, потребують простого догляду, практично непомітні.

Елайнери – особливості та основні переваги

Головне завдання елайнерів – делікатне вирівнювання зубного ряду, усунення дефектів. Після досліджень і консультування, моделювання та корекції системи пацієнт отримує в комплекті прозорі капи для вирівнювання зубів, які моделюються та створюються індивідуально, з урахуванням всіх особливостей і проблем. 

Що варто знати про елайнери для вирівнювання зубів:

1. Необхідність регулярної заміни – в процесі лікування лікар коригує ортодонтичну конструкцію таким чином, щоб вона тиснула саме там, де це потрібно. Кількість кап та правильне положення зубів визначає ортодонт, він же фіксує проміжні результати на кожному етапі лікування елайнерами, яке може тривати до року і передбачати від 2 і до 30 замін системи. Поступово капи роблять більш жорсткими. 

2. Прозорі елайнери в Івано-Франківську виготовляють з сучасних матеріалів – гіпоалергенних та абсолютно безпечних для здоров’я пацієнта полімерів. На відміну від брекетів, капи практично непомітні під час носіння. Більше про переваги сучасних матеріалів для виробництва елайнерів можна почитати на https://soloaligners.com/.

3. Стандартна система елайнерів для вирівнювання зубів розрахована на носіння протягом 16-18 годин на добу – більшість пацієнтів носять конструкцію протягом дня, за виключенням моментів вживання їжі, часу на гігієну тощо. 

Варто зазначити, що елайнери купити за один день не вдасться – до виготовлення та встановлення кап лікар проводить різноманітні дослідження, систему створюють у віртуальному форматі і лише після узгоджень та обговорень запускають в роботу. 

Показання і протипоказання до носіння елайнерів

Донедавна елайнери на зуби встановлювали для виправлення лише найпростіших порушень прикусу. Але сучасні системи здатні вирішувати і більш серйозні патології.  

В яких випадках варто звернути увагу на елайнери для зубів:

  • Наявність дефектів прикусу.
  • Скупченість зубного ряду, діастема, треми, дистоповані зуби.
  • Закріплення результатів ортодонтичного лікування – часто елайнери в Івано-Франківську призначають для носіння після брекетів в ретракційній терапії.

Капи на зуби для вирівнювання є універсальним інструментом виправлення дефектів зубного ряду, який можна застосовувати в лікуванні як дорослих, так і дітей. Прозорі брекети підходять навіть тим, хто не може вибрати інші конструкції через алергію на метал. Проте зйомні капи не можна носити в разі наявності непрорізаних зубів, відкладень на емалі, діагностування гострої форми пародонтиту, а також важких неврологічних, психічних хвороб. 

*На правах реклами