Навесні часто спостерігається нестача вітаміну D. Лікар-ендокринолог Віктор Жиляєв пояснив небезпеку дефіциту цього вітаміну та назвав способи його заповнити.

Медик розповів, що вітамін D виконує величезну кількість функцій, зокрема сприяє засвоєнню кальцію. При його нестачі кальцій, який надходить разом з їжею, погано засвоюється і тоді організм бере його з кісток, що загрожує переломами. Особливо це критично для жінок після менопаузи, а також для чоловіків після 60 років.

Дослідження показали, що з дефіциті цього вітаміну знижується імунітет. Також вчені довели позитивний вплив вітаміну D на м’язовий тонус та серцево-судинну систему. Понад те, він бере участь у регуляції артеріального тиску.

Читайте також:  Відмова від тварин продуктів може бути небезпечною для здоров'я

За словами лікаря, вітамін D може вироблятися під впливом сонячних променів, проте його можна заповнити й іншим способом, наприклад, за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів. Крім того, додатково вітамін D можна отримати, відвідуючи солярій, але не слід забувати, що така процедура може бути небезпечною.