Американські вчені з Колумбійського університету виступили з думкою про те, що людині дуже корисно розглядати себе в дзеркалі. Це сприяє зміцненню емоційного і психологічного здоров’я, що особливо важливо при старінні, зазначили фахівці.

Дослідниками був проведений експеримент, який показав, що люди, які довгий час перебували в кімнаті, позбавленої дзеркал, починають при зустрічі з іншими людьми цуратися їх і втрачають набуті навички комунікабельності. Вчені відзначають, що звичка дивитися в дзеркало не тільки сприяє підтримці такої якості, як товариськість, але і допомагає поліпшити здатність до налагодження контактів, що особливо важливо для психіки і здоров’я при старінні.

«Дзеркало імітує особистий контакт з іншими людьми і дозволяє зрозуміти, якими нас бачать з боку. Таким чином дзеркало допомагає індивідууму регулювати власні емоції і звички і використовувати їх при контакті з оточуючими», – прокоментували автори роботи.

Також дзеркала є інструментом самокритики і засобом виявлення порушень, наприклад, депресії і підвищеної тривожності. За словами вчених, ставлення до свого відображення залежить від стану здоров’я людини, тому ми себе бачимо себе в дзеркалі завжди по-різному.

По тому, як людина сприймає своє відображення, можна вловити багато прихованих процесів, вважають дослідники. Приміром, люди, що схильні оцінювати свою зовнішність виключно негативними параметрами, володіють підвищеним ризиком розвитку деяких захворювань і смертності.