Вагітність – прекрасний період в житті жінки, в який їй хочеться виглядати привабливо та доглянуто. Проте процес виношування малюка супроводжується серйозними гормональними змінами, внаслідок яких небажане волосся на тілі починає рости все активніше. Тому завжди актуальна тема епіляції для вагітної жінки постає ще гостріше. Спробуймо розібратися в видах епіляції, які безпечні під час вагітності.

Епіляція чи депіляція?

Для початку пропонуємо розібратися, який же термін правильно вживати. Зазвичай жінки не розуміють різниці між ними. Це не принципово – якщо вам не цікаво, пролистайте цей розділ, а ми від себе даруємо маленьку пізнавальну довідку, прочитання якої займе хвилину. 

Депіляція – це способи видалення волосся, при яких волосинка механічно з коренем виривається з цибулини.

Епіляція – передбачає руйнування волосяної цибулини, внаслідок чого волосся не має здатності рости протягом більш тривалого часу.

А тому – лазерна епіляція, проте воскова депіляція. 

А тепер розглянемо найпопулярніші способи видалення волосся та їх безпечність в період вагітності.

Бритва

Найпростіший та найдоступніший варіант з усіх можливих. Це швидко та зручно, проте результат  не тривалий. Під час вагітності шкіра більш чутлива, а тому від гоління можуть бути подразнення. Щоб цього уникнути, бажано голити не проти, а за ростом волосся, а також застосовувати заспокійливий засоби, звісно ж без спирту в складі.

Гоління підходить для видалення волосся під час вагітності, проте потребує більш ретельного догляду за шкірою задля попередження подразнень.

Креми

Це так званий хімічний різновид депіляції – на шкіру наноситься спеціальний засіб, який розчиняє корінь волоска, після чого той випадає. Так як цибулина лишається цілою, результат зберігається недостатньо довго, проте триваліше, ніж після гоління – до двох тижнів.

Креми, хоч і вважаються безпечними, проте здатні викликати алергічні реакції. А вагітні жінки ще більш чутливі до подібних засобів, тому використовувати треба з обережністю. Рекомендується попередньо протестувати щодо сприйнятливості шкіри на невеликій ділянці.

Креми можна використовувати під час вагітності, проте з обережністю.

Воскова депіляція

В цілому цей метод не несе загрози здоров’ю вагітної жінки, проте є нюанс з його болючістю. Механічне видалення волосся воском викликає достатньо сильний біль, що в свою чергу провокує стрес та може негативно впливати на малюка. Варто враховувати чутливість жінки до болю та не ризикувати.

Під час вагітності краще обмежити надто болючі засоби видалення волосся.

Домашній епілятор

Принцип видалення волосся таким способом аналогічний восковій епіляції. Волосся виривається з коренем, що супроводжується сильними больовими відчуттями. Не рекомендується практикувати цей спосіб під час вагітності по тій же причині, що і віск. Крім того, епілятор здатен викликати подразнення, а під час вагітності шкіра стає ще більш чутливою.

Лазерна епіляція

Метод передбачає видалення волосся шляхом дії на волосяний фолікул лазерного променя. В процесі руйнується сама цибулина, а тому тривалість ефекту максимально довга. Щодо лазерної епіляції і вагітності, то більшість експертів сходяться в думці, що це несумісні поняття. Поки немає точних досліджень щодо впливу лазера на дитину, а тому краще не ризикувати.

Крім того, для особливо чутливої шкіри вагітної жінки лазер теж може виявитись надто дискомфортним.

Фотоепіляція

Принцип дії аналогічний лазеру, але для руйнування цибулини відбувається через пучок світлових променів. Саме тому дія на шкіру більш травматична. В силу того, що методика досить нова, поки її дія на плід під час вагітності достатньо не вивчена.

Використовувати фотоепіляцію під час вагітності не рекомендується.

Як бачимо, вибір безпечних методів не такий вже великий. Проте здоров’я майбутньої мами та малюка важливіше, а після пологів все можна надолужити. Поки ви в прекрасному стані очікування дитини, віддавайте перевагу традиційному видаленню волосся бритвою. 

*На правах реклами