Продукти з високим вмістом насичених жирів, трансжирів і натрію сприяють розвитку процесів, що ведуть до інфаркту, – про це попередили фахівці Американського фонду серця.

Експертами фонду були названі популярні продукти, здатні викликати інфаркт. Серед таких вони виділили їжу, насичену нездоровим жиром.

“Тип жиру, який їсть людина, може в значній мірі визначати ризик серцевого нападу. Насичені жири і трансжири підвищують рівень холестерину в крові і разом з цим частоту інфарктів”, – цитує фахівців видання Express.

Джерелами насичених жирів є такі популярні продукти як вершкове масло, куряча шкіра, пальмова і кокосова олії, жирні види м’яса (яловичина, баранина, свинина), фастфуд, кондитерські вироби і шоколад.

Що стосується трансжирів, вони в основному виробляється з масел, оброблюваних методом часткового гідрування. Дослідження показали, що трансжири здатні підвищувати загальний рівень холестерину в крові, холестерину ЛПНЩ («поганого») і тригліцеридів. Через таку особливість вони можуть значно підвищувати ризик виникнення серцево-судинних захворювань, попереджають фахівці.

Вони назвали популярні продукти, насичені даним типом жиру – це маргарин і вершкове масло, рафінована рослинна олія, майонез, тістечка і торти, шоколад, виробнича випічка, попкорн для мікрохвильової печі.

Також медики підкреслюють небезпеку надмірного споживання натрію. Воно підвищує ризик інфаркту, оскільки утримує надлишок рідини в організмі, що створює додаткове навантаження на серце.

“Зменшення кількості солі є першим кроком на шляху до здорового серця. Велика частина доданої солі надходить в раціон з консервованих або оброблених продуктів, таких як готові супи, випічка і заморожені обіди”, – попередили лікарі.