Випадання волосся серйозно впливає психологічний дискомфорт. Деяке витончення волосся неминуче з віком, проте основні фактори, що підвищують ризик випадання, можна контролювати.

Йдеться про гормональний дисбаланс, стрес і навіть вибір гребінця. Якщо ж ви подолали рубіж 50 років, можливо, причиною випадання волосся є запалення. Фахівці пояснили чому це відбувається.

За словами Бена Бехнама, доктора медичних наук, медичного директора компанії Happy Head, що займається лікуванням випадання волосся, запалення може пошкодити волосяні фолікули, що в свою чергу може призвести до випадання. Однією з багатьох причин запалення в організмі є аутоімунна реакція. У цьому випадку імунна система організму помилково атакує здорові тканини.

«Це може статися при ряді аутоімунних захворювань, таких як червоний вовчак або осередкова алопеція. Обидва захворювання викликають осередкове випадання волосся», – зазначає Шеріл Розен, доктор медичних наук, сертифікований дерматолог та директор дерматологічного відділення BowTiedLife.

Ще одне запальне захворювання, яке може спричинити випадання волосся, це псоріаз. У цьому випадку імунна система надто швидко переробляє клітини шкіри, викликаючи лущення. Однак не варто плутати ці лущення зі звичайною лупою. Вона може провокуватися сухістю шкіри, грибками або чутливістю до продуктів для догляду за волоссям. За даними The International Journal of Trichology, цей стан торкається близько 50 відсотків дорослих.