Фахівці розповіли про те, яка їжа здатна допомогти впоратися з проявами простудних захворювань.

У сезон застуд стан загального нездужання організму призводить до того, що у людини не вистачає сил. Але не варто забувати, що саме нормальне та збалансоване харчування здатне підтримувати сили, а їх для хворої людини потрібно багато. Існують продукти харчування, які сприяють легшому прояву наслідків грипу та ГРВІ, а також допомагають скоротити час захворювання.

До першої групи можна віднести ті продукти, які багаті на вміст вітаміну D. Саме вони є одним із заходів профілактики інфекційних застудних захворювань і допомагають організму швидше впоратися з наслідками, у разі зараження. До таких продуктів належать яйця, риба жирних сортів та печінка тріски.

До другої групи продуктів фахівці відносять їжу, багату на цинк. Цинк, що міститься в продуктах, значно скорочує період хвороби, зменшуючи її протягом на 1-2 дні. Цинк міститься у висівках, пророщеній пшениці, горіхах, крупах, бобових та м’ясних продуктах.

До третьої групи продуктів можна віднести ті, які особливо багаті на вміст вітаміну С. Вітамін С сприяє зменшенню проявів симптомів ГРВІ, знижує жар, розріджує кров і також скорочує сам період хвороби. Найбільше вітаміну С містять усі цитрусові, червона та біла смородина, білокачанна капуста, болгарський перець, томати та обліпиха.

Фахівці нагадують, що незважаючи на слабкість та погане самопочуття, хворому організму потрібне нормальне збалансоване харчування. Дотримуватись правил здорового харчування необхідно завжди, особливо в період хвороби.