Вживання фруктів при наявному діабеті не є забороненим, проте воно допускається із застереженнями – деяких дарів природи слід уникати.

Медики констатують, що цільні свіжі фрукти сповнені клітковини, вітамінів, мінералів і антиоксидантів, що робить їх багатою поживними речовинами їжею, яка цілком може вписуватися в раціон людини, яка хворіє на цукровий діабет. При даному захворюванні допускаються навіть банани – за умови, що вони не дуже стиглі і поїдаються в помірній кількості.

Однак лікарі рекомендують уникати вживання фруктів, здатних різко підвищувати рівень цукру в крові.

«Щоб розуміти, яких фруктів слід уникати при наявному діабеті, потрібно враховувати значення їх глікемічного індексу (ГІ) – він повинен бути рівним 55 або нижче, щоб продукт вважався безпечним для діабетика», – пояснюють фахівці.

Читайте також:  Вчені назвали фрукти і ягоди, які викликають мігрень

Виходячи з цього, такі фрукти не повинні бути присутніми в харчуванні людей, що мають дане захворювання.

Манго. Кожні 100 грамів манго містять близько 14 грамів цукру, що для діабетика занадто багато.

Виноград. Він багатий клітковиною, вітамінами та іншими необхідними поживними речовинами, але також містить велику кількість цукру. 85 грамів виноградних ягід можуть містити до 15 грамів вуглеводів, балансу цукру в крові це може завдати серйозного удару.

Курага. Свіжі абрикоси дозволені при діабеті, проте сушених потрібно уникати – для людей, які страждають на діабет, концентрація природних цукрів в них занадто висока.

Читайте також:  Ось чому ранкова пробіжка особливо корисна

Сушений чорнослив. При значенні ГІ 103 чорнослив містить 24 грами вуглеводів тільки в чверті чашки. Вживати настільки солодкий фрукт діабетикам категорично не можна.

Ананас. Хоча вживання свіжого ананаса при діабеті відносно безпечно, занадто велика кількість може завдати серйозної шкоди рівню цукру в крові. Будьте обережнішими!

Кавун. Його глікемічний індекс дорівнює 72, а порція об’ємом півсклянки може містити близько 5 грамів вуглеводів. Вживати кавун діабетикам можна тільки дуже маленькими шматочками.

Папая. Із середнім значенням ГІ 59, багата вуглеводами і калоріями. Якщо і дозволяти її при наявному діабеті, то лише в обмеженій кількості, щоб уникнути істотного підвищення рівня цукру в крові

Читайте також:  Спекотна погода підвищує ризик утворення тромбів

Фруктові соки. При даному захворюванні слід уникати пиття соків, приготованих з будь – яких фруктів, – все без винятку вони здатні викликати сплески рівня глюкози. Соки не містять клітковини, тому швидко метаболізуються – рівень цукру після їх прийому зростає за лічені хвилини.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News