Як впоратися з негативними емоціями. Нам колом розповідають про те, як важливо бути завжди в гарному настрої, вірити в себе і бути по вуха зануреними в позитивні емоції. А що робити, якщо настрій на нулі, і єдине, чого хочеться, це пожаліти себе або «вбити сусідів, що заважають спати»?

Ось кілька порад на випадок, якщо вам терміново потрібно позбутися негативу.

Завести зошит важких часів

Емоції і негатив краще не стримувати, а навчитися правильно висловлювати. Важливо дозволити собі злитися і вередувати, а не намагатися зробити вигляд, що ви не відчуваєте таких почуттів. Найлегший спосіб вилити своє роздратування і невдоволення – це завести Щоденничок Зла. На його обкладинку можна наклеїти якусь незадоволену пику.

Настане такий час, коли вам захочеться сказати «Так пішло все …!». Це значить, прийшов час діставати щоденник. Напишіть в нього все, що вас хвилює, виплесніть обурення і зло, яке накопичилося, розкажіть про свої страхи і невдачі. Опишіть те, про що боїтеся розповісти навіть близьким. При цьому не варто вибачатися або шукати здоровий глузд. Просто будьте собою.

Читайте також:  Пози для сну, яких слід уникати - стрес для хребта

І не забувайте головне: ваш щоденничок зла – це місце чистого негативу. У ньому не варто вирішувати проблеми або намагатися писати щось хороше, щоб не перетворити в звичайний щоденник.

Зіграти театральну істерику

Згадайте, як починають вести себе діти, коли їм не вистачає уваги? Вони вередують, кричать і іноді б’ються в істериці.

Дорослі люди теж люблять чинити так, намагаючись привернути увагу, але не завжди віддають собі в цьому звіт.

Іноді ми сердимося просто тому, що інші не звертають на нас уваги, і ніхто не знає, як нам важко. Якщо вам теж хочеться повередувати, то саме час застосувати техніку «істерики-спектаклю».

Потрібно зібрати одного-двох-трьох ваших близьких друзів і зробити ось що. Перед початком «спектаклю» потрібно оголосити: «У мене зараз не найкращі часи, і мене все дістало. Зараз я буду сходити перед вами з розуму. Якщо хочете, заткніть вуха або не звертайте уваги. Мені потрібно десять хвилин ».

Читайте також:  Чотири ранкові симптоми раку, на які зазвичай не звертають уваги

А далі можете творити все, що завгодно: біснуватися, плакати, скакати, стрибати, співати пісні, посилати на всіх на три букви. Після такого «спектаклю» вам тут же полегшає.

Головне, попередити оточуючих.

Перебільшити свій негатив

Є ще один спосіб впоратися з негативними емоціями – це довести їх до абсурду, використовуючи іронію, гумор і сарказм. Це може виглядати приблизно так.

Наприклад, у вас склалися напружені відносини з босом, і ви весь час думаєте про це. Наступного разу, коли ви побачите боса, ви можете уявити в своїй уяві, що у нього замість своєї голови велика голова мопса або взагалі п’ята точка.

Читайте також:  Сім переваг м'ятного чаю для здоров'я

Якщо ви стоїте в пробці, і вас дратує водій сусідньої машини, який палить поруч, то ви можете уявити, як у нього в шлунку сидить маленька мавпочка, яка курить кальян.

Або можна просто повеселити себе міркуваннями. Наприклад, вам потрібно вивчити англійську, а вона вам ніяк не дається. Ви міркуєте так: «Так, я завжди погано вчилася. Я зовсім непосидюча. Що краще зробити замість вивчення англійської? Правильно – краще піти наїстися шоколаду і тістечок, щоб не поміщатися в дверний прохід. Бінго! Я переможниця по життю! »

Гумор завжди допомагає впоратися з важкими ситуаціями.

І останнє: пам’ятайте, що негативні емоції – це абсолютно нормальна реакція на деякі події. Головне, правильно з ними працювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ЕНЕРГЕТИЧНОГО ВАМПІРА

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ В СТАНІ ЗЛОСТІ: 10 РЕЧЕЙ

ЧОМУ МИ ВІДЧУВАЄМО СТРАХ