Існує поширений вираз: на вулиці так жарко що мій мозок плавиться. Вчені з Оксфордського університету отримали підтвердження того, що воно ґрунтується на реальних фактах.

Спека істотно впливає на нашу психіку, як встановили оксфордські вчені. Ключові зони мозку, особливо ті, що відповідають за виконання якихось когнітивних завдань, через тепловий удар страждають. Значна кількість досліджень показує, що спека негативно впливає на процеси пам’яті, навчання та концентрації.

Ще в 2018 році дослідники з Гарварду та Кембриджу встановили, що студенти за сильної спеки, які займаються в класах без кондиціонерів, значно гірше справлялися з тестами на уважність, робочу пам’ять та швидкість обробки інформації.

Наступні експерименти підтвердили, що спека негативно впливає на продуктивність в американських та японських офісах.

Температура тулуба регулюється жорстко гіпоталамусом у центрі нашого мозку. Якщо ця зона фіксує підвищення температури через шкіру, відправляє сигнали до інших систем для того, щоб утримати температуру тіла на стабільному показнику. Людина активується спрага, а кровотік спрямовується до поверхні шкіри у тому, щоб захистити органи від перегріву.

Ці процеси задіють безліч енергії, нутрієнтів та струму крові. В результаті, на виконанні складних функцій мозку залишається менше ресурсів. А до цих функцій належать такі завдання, як зберігання пам’яті та концентрація. Ось тому наш мозок, як то кажуть, плавиться в спеку.