Багато вітамінні таблетки не потрібні, але і не завдають шкоди. Але той, хто приймає багато В12, збільшує ризик захворювання на рак. Що це означає для веганів, яким потрібен вітамін?

Як пише видання Die Zeit, за словами професора медицини і фармацевта Мартіна Смоллича (професор Інституту харчування при Університетській клініці Шлезвіг-Гольштейн), який очолює робочу групу Pharmakonutrition і веде блоги на Ernaeehrungsmedizin.blog, вітамінні добавки популярні.

Виробники, які продають поживні мікроелементи, люблять рекламувати з позитивним ефектом.

“Навряд чи будь-який інший вітамін робить такий сильний вплив на ваше самопочуття і фізичну працездатність, як вітамін B12”, – говорить портал здоров’я Foodspring.

Читайте також:  Чому краще прокидатися до 7 ранку

Про безпеку біологічно активних добавок, вітамінів було багато написано. За словами професора, такі вітаміни, як A, D, E і K не слід приймати занадто багато. Тому що вони можуть накопичуватися в організмі, а потім шкодять вашому здоров’ю. У разі водорозчинних вітамінів, тобто вітаміну С і вітамінів групи В, гіпотеза полягала в тому, що те, що занадто багато, просто знову виводиться з сечею, тому ніякого збитку не очікується.

Протягом деякого часу з’явилися дані про те, що можна передозувати вітаміни групи В. Дослідження показали, що люди , які ковтають вітаміни групи В – якщо B6, B9 або B12 – мають більш високий ризик розвитку раку легенів.

Читайте також:  Не використовуйте зубну щітку більше трьох місяців – небезпечні наслідки

Подальший доказ в даний час надано дослідженням. Дослідники перевірили більш ніж 20 окремих вітамінів. Дослідники спеціально досліджували вітамін В12, щоб дізнатися, чи так він шкідливий. Ними було встановлено, що надмірне захоплення В12 може призвести до раку легенів.

Оцінка показала, що чим вище рівень вітаміну В12, тим вище ризик раку легенів. А також в генетичному аналізі вчені встановили, що деякі генні варіанти підвищують рівень B12 в крові. І люди, які несуть ці варіанти генів, також частіше хворіють на рак легенів.

Висновки з поточного дослідження, однак, цілком зрозумілі: для діагностованого дефіциту вітаміну B12 безпечно приймати певний період прийому високих доз вітаміну – до тих пір, доки дефіцит не буде збалансований. Навіть люди, які піддаються підвищеному ризику дефіциту вітаміну B-12, такі як вегани, літні люди або пацієнти із захворюваннями шлунка і кишечника, не повинні турбуватися. Особливо, якщо ви приймаєте добавки тривалої дії, які містять менше 25 мкг в день. Просто так, і особливо в довгостроковій перспективі і в високих дозах, вам безумовно не слід приймати вітамін B12.

Читайте також:  Продукти, від яких краще відмовитися, якщо ви худнете

Джерело: МедікФорум