Медики розповіли про те, що якихось конкретних продуктів, чиє вживання призвело б до регенерації печінки, не існує – це було б занадто просто. Однак сповільнювати перебіг негативних фізіологічних процесів, що погіршують стан цього органу, харчування все ж може.

У певному сенсі печінка – це диво-орган: вона має здатність самовідновлюватися. Але як зауважив лікар гастроентеролог-гепатолог Сергій В’ялов, властивість печінки регенерувати включається, «тільки якщо не їсти і не пити нічого шкідливого, а також якщо печінка не заражена гельмінтами або вірусами».

В цьому випадку посилити потенціал печінки, пов’язаний з функціями регенерації, допомагають продукти, що містять багато амінокислот і білків, підказав експерт. Інший вчений, лікар-гастроентеролог Віталій Румянцев заявив, що спонукати клітини печінки регенерувати можуть також омега-3 і поліненасичені жирні кислоти, що містяться в риб’ячому жирі. Науковий фахівець підкреслив, що «дані речовини експериментально підтвердили здатність відновлювати структуру мембран клітин печінки».

Читайте також:  5 симптомів дефіциту вітамінів, які можна прийняти за деменцію

Крім цього, в експериментах неодноразово підтверджувалося, що покращувати стан печінки ефективно допомагає кава. Вживання продуктів з кофеїном знижує інтенсивність фіброзу, – завдяки впливу кофеїну в печінці зменшується кількість рубцевих волокон. Також дані ряду наукових досліджень свідчать про те, що кофеїн підвищує вироблення ферментів, які перешкоджають розвитку цирозу печінки.

«При відсутності протипоказань до вживання кави для оздоровлення печінки можна випивати до трьох чашок цього напою в день», – рекомендували вчені.

Раніше ми писали про те, який простий продукт може захистити людину від інсульту.