Свербіж шкіри при вітрянці – найхарактерніша ознака вітряної віспи. Небезпека цього симптому в тому, що при розчісуванні існує велика ймовірність занесення інфекції в пухирці. Дізнайтеся, за допомогою яких засобів можна зменшити свербіж при вітрянці.

Вітрянка (вітряна віспа) – широко поширене захворювання, яке викликається вірусом вітряної віспи та оперізувального лишаю. Характерні симптоми вітрянки – свербіж і характерний висип по всьому тілу.

Сверблячка при вітрянці може бути дуже сильною, і часом хворому досить важко з нею справлятися. Ось тому дуже важливо вживати заходів щодо зменшення інтенсивності свербежу.

Системні препарати для зменшення свербежу при вітрянці

Зменшити свербіж шкіри можна за допомогою заспокійливих і снодійних препаратів, якщо у хворого відсутній сон. Для цих цілей дітям можна давати настоянку валеріани, а найкраще приготувати відвар з коріння валеріани.

Для зменшення прояву вітрянки хворим призначають антигістамінні препарати системної дії, які допоможуть зменшити інтенсивність свербежу.

Дорослим, які хворіють на вітрянку, часто призначають противірусні препарати на основі ацикловіру. Дітям ацикловір призначають рідко.

Зовнішні протисверблячі засоби при вітрянці

Інтенсивність сверблячки при вітрянці зменшується при підсиханні бульбашок і перетворенні їх на скоринки. Для прискорення цього процесу бульбашки можна змастити звичайною зеленкою. Це не тільки зменшить свербіж, але також і запобіжить приєднанню вторинної інфекції.

Лікування сверблячки при вітрянці проводять за допомогою місцевих антигістамінних препаратів у вигляді мазей, гелів, кремів або лосьйонів. Крім протисвербіжної дії, такі препарати також повинні володіти заспокійливою, підсушуючою, охолоджуючою і антисептичною дією. Важливо попередити приєднання вторинної інфекції, щоб уникнути розвитку гнійничкових запалень, абсцесів і флегмон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕРПЕС У ДІТЕЙ: ЛІКУВАННЯ

М’ЯКИЙ ШАНКР

ГЕРПЕС: ЩО З ЦИМ РОБИТИ?