Силові тренування – кращий спосіб захисту мозку, імунної та серцево-судинної систем організму в зрілому віці. Щоб такий фітнес дійсно став корисним, необхідно правильно харчуватися.

На відміну від дієти для зниження ваги, важлива функція харчування при силових навантаженнях – відновлення організму. Головне, щоб раціон не був складним і його можна було підтримувати в довгостроковій перспективі, пише The Telegraph.

Їсти білок при кожному прийомі їжі

Питання про те, скільки саме білка потрібно з’їдати, є предметом гарячих суперечок: деякі дослідження говорять про щоденні 2 г білка на 1 кг власної ваги. Національна служба охорони Здоров’я Великобританії рекомендує вживати не менше 50 г в день. Просте правило-прагнути включати більше 15 г білка в кожен прийом їжі. При цьому про “білкових вікнах” турбуватися не варто. Теорія про те, що протеїном потрібно наповнити організм відразу після тренувань для збереження результатів давно спростована.

Читайте також:  П'ять простих звичок, які роблять життя більш здоровим і довгим

Не відмовлятися від вуглеводів

Вуглеводи сприяють відновленню організму, а повне їх виключення робить людину млявим і знижує мотивацію. Краще вживати складні вуглеводи-овочі, цільнозернові і бобові. Також не варто виключати цукор, який можна отримувати і зі здорової їжі, наприклад, з фруктів.

Заправлятися “хорошими” жирами

Вчені встановили, що частина щоденних калорій повинна надходити саме з жирів. Вони підтримують рівень гормонів, знижують запалення в організмі і навіть покращують імунну систему. Такі жири містяться в горіхах, оливковій олії, рибі і авокадо.

Зменшити кількість алкоголю

Різні дослідження говорять, що алкоголь після силового тренування зменшує вироблення тестостерону і знижує синтез білка. Експерти підкреслюють, що краще відмовитися від спиртних напоїв при тренуваннях, адже у них є і безліч інших негативних ефектів.

Читайте також:  Суха та роздратована: 5 типів продуктів, які шкодять шкірі

Пити більше води

Зневоднення призводить до поганої концентрації уваги і відсутності мотивації, тоді як вживання потрібної кількості води підтримує всі ключові метаболічні процеси організму. Велика склянка рідини відразу після пробудження, і ще по одному перед кожним прийомом їжі допоможуть наповнити організм новими силами.

Навчитися готувати

Дієтологи стверджують, що скорочення напівфабрикатів і готових страв в раціоні на користь джерел повноцінного білка і овочів не тільки допомагають наростити м’язову масу, але і корисні для здоров’я в цілому.