Чай є одним з найбільш корисних напоїв у світі, стверджують вчені з усього світу. Вони назвали три види, які здатні знизити ризик небезпечних захворювань.

Ройбуш

Користь чаю ройбуш для здоров’я полягає в підтримці здоров’я серця і травлення, а також профілактиці раку, управлінні і профілактиці діабету, боротьбі із запаленням, зміцненні кісток, уповільненні процесу старіння, нормалізації кров’яного тиску, пише Express. Справа в тому, що в ройбуш міститься велика кількість антиоксидантів, крім того, він є джерелом деяких унікальних поліфенолів, включаючи аспалатин. Ці захисні рослинні сполуки можуть допомогти захистити від пошкодження вільними радикалами, яке призводить до таких станів, як діабет, хвороби серця і рак, заявляють експерти.

Ромашковий чай

Вчені з медичного відділення Техаського університету проаналізували дані про 1677 чоловіків і жінок у віці старше 60 років і вивчили, як споживання ромашкового чаю сприяє довголіттю. Дослідження показало, що чай допоміг знизити ризик смертності майже на третину в порівнянні з тими, хто не пив чай. Відзначається, що одним з найбільш важливих механізмів дії ромашкового чаю є його потужні антиоксидантні та антибактеріальні властивості.

Зелений чай

Листя зеленого чаю містять потужні антиоксиданти, звані поліфенолами, які допомагають запобігти раку, хвороби серця, остеопороз та інші хронічні проблеми. Вчені виявили, що учасники експерименту, які пили зелений чай принаймні три рази на тиждень, були менш схильні до серцевого нападу або інсульту протягом наступних семи років. Любителі чаю також мали трохи більшу тривалість життя.