ГоловнаНовини Здоров'яФізкультура корисна навіть для курців

Фізкультура корисна навіть для курців

Вважається, що люди, які курять відчувають проблеми при заняттях спорту. Однак експерти з’ясували, що фізичні вправи навпаки показані курцям, так як приносять користь роботі легень. Детальніше розповімо в матеріалі.

Спорт
 
Дослідженням в даній області займалися британські вчені. Вони зібралися дані, які були отримані в ході десятирічної співпраці 25 дослідницьких центрів з 11 європейських країн. В цілому у випробуваннях взяли участь більше трьох тисяч чоловік, вік яких варіювався від 25 до 57 років.

Добровольці проходили спірометричний дослідження, в рамках якого їм вимірювали об’єм легенів в різних умовах, а також давали опитувальники. З їх допомогою вчені з’ясували, якого способу життя дотримуються випробовувані.

Читайте ще:  Помірність в харчуванні продовжує життя

Виявилося, що між функціями легких і фізичним навантаженням дійсно існує. У тих, хто займався спортом, показники були вищими. До того ж значно покращилася функція легенів у людей, які перейшли до регулярних занять спортом. При цьому це не залежало від шкідливої ​​звички. Як правило, у курців легені приходять в непридатність набагато швидше, але навіть відмова від куріння не приведе до відновлення. А ось заняття спортом можуть поліпшити стан.

«Наше дослідження свідчить про особливу важливість фізичної активності для курців, оскільки вони знаходяться в групі ризику», – пояснив один з авторів роботи Елейн Фуерте.

Джерело: 7mednews