Вважається, що люди, які курять відчувають проблеми при заняттях спорту. Однак експерти з’ясували, що фізичні вправи навпаки показані курцям, так як приносять користь роботі легень. Детальніше розповімо в матеріалі.

 
Дослідженням в даній області займалися британські вчені. Вони зібралися дані, які були отримані в ході десятирічної співпраці 25 дослідницьких центрів з 11 європейських країн. В цілому у випробуваннях взяли участь більше трьох тисяч чоловік, вік яких варіювався від 25 до 57 років.

Добровольці проходили спірометричний дослідження, в рамках якого їм вимірювали об’єм легенів в різних умовах, а також давали опитувальники. З їх допомогою вчені з’ясували, якого способу життя дотримуються випробовувані.

Читайте також:  За підвищеною мерзлякуватістю часто ховаються проблеми зі здоров'ям

Виявилося, що між функціями легких і фізичним навантаженням дійсно існує. У тих, хто займався спортом, показники були вищими. До того ж значно покращилася функція легенів у людей, які перейшли до регулярних занять спортом. При цьому це не залежало від шкідливої ​​звички. Як правило, у курців легені приходять в непридатність набагато швидше, але навіть відмова від куріння не приведе до відновлення. А ось заняття спортом можуть поліпшити стан.

«Наше дослідження свідчить про особливу важливість фізичної активності для курців, оскільки вони знаходяться в групі ризику», – пояснив один з авторів роботи Елейн Фуерте.

Читайте також:  Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Джерело: 7mednews