Вживання більшої кількості фруктів та ягід – одна з найпростіших змін у способі життя, яка може принести користь здоров’ю. Крім того, деякі продукти знижують ризик розвитку небезпечних захворювань та можуть сприяти збільшенню тривалості життя, вважають вчені. Згідно з дослідженнями, до раціону слід включити три корисні продукти.

Чорниця

Серед найбільш важливих корисних властивостей чорниці – її протизапальна та антиоксидантна дія, а також сприятливий вплив на судинну та глюкорегулюючу функції. Крім того, фітохімічні речовини чорниці можуть позитивно впливати на мікрофлору шлунково-кишкового тракту та на роботу серця. Кожен із цих аспектів має значення у багатьох галузях здорового старіння, наголошується в огляді досліджень, опублікованому на сайті Національного центру біотехнологічної інформації (National Center for Biotechnology Information).

Яблука

Багато досліджень у галузі харчування пов’язують вживання яблук із масою переваг здоров’ю. Наприклад, в одному огляді журналу Advances in Nutrition зазначається, що регулярне вживання яблук може знизити ризик вікових захворювань.

Грейпфрут

Грейпфрут є джерелом вітаміну С, який позитивно впливає на імунну систему. Крім того, він містить магній, калій та корисні харчові волокна. Згідно з даними вчених, серед жінок споживання грейпфрута було пов’язане з нижчими показниками маси тіла, кола талії, тригліцеридів та запалення, а також з вищим рівнем холестерину ЛПВЩ (“хорошого” холестерину).