Чи може пиво лікувати рак? Дослідники з Університету Айдахо вважають, що так. У березні цього року на симпозіумі Американського хімічного товариства вчені представили результати дослідження, які доводять, що ключовий інгредієнт пива може допомогти в лікуванні раку і різного роду запалень.

Кислоти гумулон і лупулон, які містяться в хмелі, здатні зупинити ріст бактерій і розвиток хвороби, і вчені зрозуміють, як виділяти ці кислоти або синтезувати їх, перетворюючи в активні агенти для онкопрепаратів.

Але це не єдині лікувальні властивості пива – у нього є ще мінімум 8 корисних якостей.

1. Пиво знижує ризик утворення каменів у нирках

У минулому році було проведено науковий експеримент, який встановив, що при збільшенні обсягів випитого пива ризик розвитку каменів в нирках знижується. Група вчених на чолі з д-р Теро Хірвонен з Національного інституту громадського здоров’я Фінляндії проаналізувала стан здоров’я нирок у 27 тис. чоловіків середнього віку. Результати показали, що «пляшка пива в день знижує ризик утворення каменів у нирках на 40%».

Автори дослідження відзначили, що вода і алкоголь, які містяться в пиві, підвищують обсяги виділеної сечі і розбавляють її, тим самим знижуючи небезпеку виникнення каменів. Алкоголь також може «виводити кальцій», який є основним елементом, що створює камені в нирках.

2. Пиво запобігає інфаркту

Група дослідників з Університету Скрентона в Пенсільванії прийшла до висновку, що темні елі і міцне пиво можуть знизити ймовірність інфарктів. Проблеми з серцем, як правило, трапляються через атеросклероз – блокування судин відкладеннями холестерину та інших жирів. Професор хімії ін. Джо Вінсон, який очолив це дослідження в 2000 році, встановив, що споживання пива дозволяє знизити ризик розвитку цієї хвороби вполовину. Втім, вчені впевнені, що надмірна кількість пива теж шкідливо.

Читайте також:  Спроби самостійно перервати запій: у чому небезпека
3. Пиво знижує ризик інсульту

Результати дослідження, яке було проведено в Гарвардській медичній школі і Американською асоціацією інсультів, дозволили зробити висновок, що у людей, які вживають пиво в помірних кількостях, ризик виникнення інсульту знижується на 50% в порівнянні з тими, хто не п’є його взагалі.

Ішемічний інсульт – найпоширеніший вид інсультів – трапляється тоді, коли тромби блокують надходження крові і кисню до мозку. А ось пиво допомагає артеріях залишатися гнучкими, і кровообіг значно поліпшується. В результаті – ніяких тромбів і ризик інсульту скорочується в рази.

4. Пиво зміцнює кістки

У пиві багато кремнію – елемента, необхідного для росту кісток. Але у всьому потрібно дотримуватися балансу. Вчені з Університету Тафтса в Массачусетсі виявили, що якщо 1-2 келихи пива в день істотно скорочують ризик переломів кісток, то 3 і більше, навпаки, його збільшують.

Якщо ви не обмежуєтеся 2 келихами пива за вечір, то рано чи пізно ваші кістки ослабнуть. І коли ви після чергової вечірки будете не дуже міцно стояти на ногах, то можна запросто впасти і отримати перелом.

Читайте також:  Спроби самостійно перервати запій: у чому небезпека
5. Пиво знижує ризик захворювання на діабет

У 2011 році дослідники з Гарварду виявили, що чоловіки середнього віку, які п’ють 1-2 келихи пива в день, на 25% менше схильні до ризику розвитку діабету 2 типу. Д-р Майкл Юстен, запрошений професор Гарвардської школи громадського здоров’я, вивчив стан здоров’я 38 тис. добровольців (чоловіків середнього віку) і зробив висновок, що алкоголь в пиві підвищує чутливість до інсуліну, що, в свою чергу, допомагає запобігти діабету. Додатково до цього, пиво – прекрасне джерело розчинного харчового волокна, яке дозволяє контролювати рівень цукру в крові і є важливим елементом харчування людей, які страждають на діабет.

6. Пиво знижує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера

Дослідження, які були проведені ще в 1977 році, довели, що вживання пива на 23% знижує ризик розвитку такого когнітивного порушення, як хвороба Альцгеймера або інших форм деменції. І хоча статистика говорить сама за себе – ці результати були отримані в ході опитування ні багато ні мало 365 тис. людей, – до цих пір незрозуміло, чому саме помірне вживання пива дає такий ефект. За однією з теорій, невелика кількість алкоголю сприятливо впливає не тільки на серцево-судинну систему (то ж підвищення рівня хорошого холестерину), але і кровообіг і метаболізм у мозку.

Читайте також:  Спроби самостійно перервати запій: у чому небезпека

Поясненням може служити і той факт, що в пиві багато кремнію – вважається, що він може захистити мозок від шкідливого впливу алюмінію, однією з можливих причин розвитку Альцгеймера.

7. Пиво – засіб від безсоння

На ніч нічого немає краще келишку пива. Вчені довели, що елі, стаути і лагери підсилюють вироблення дофаміну – речовини, яку лікарі навіть прописують людям, що страждають від безсоння.

Дослідження, які були проведені в Медичній школі університету штату Індіана, показали, що навіть один ковток пива перед сном підвищує рівень дофаміну і таким чином робить людину більш спокійною і розслабленою. Втім, лікарі відзначили, що для такого ефекту потрібно всього 15 мл пива, чайна ложка.

8. Пиво лікує катаракту

Трохи перебрали з пивом – і все, картинка розпливається, але якщо пити його помірно, то зору від цього буде тільки краще. Дослідники Університету Західного Онтаріо встановили, що антиоксиданти, які містяться в пиві – в першу чергу в елі і стауті, – захищають мітохондрії (елементи клітини, що відповідають за перетворення глюкози в енергію) від негативних впливів. Катаракти ж утворюються тоді, коли мітохондрії на передній стінці кришталика руйнуються, антиоксиданти цьому перешкоджають. Тому лікарі рекомендують заради профілактики все-таки пити пиво, але в міру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ІНСУЛЬТУ

ПИВНИЙ АЛКОГОЛІЗМ: ЧОМУ І ЯК ФОРМУЄТЬСЯ ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД АЛКОГОЛЮ