Коли мова йде про фрукти для пацієнтів з діабетом, визначальним фактором вибору стає їх глікемічний індекс (ГІ).

Фрукти для діабетиків – продукт неоднозначно корисний через вміст в них фруктози. Фруктоза є формою натурального цукру, і якщо її вживати занадто багато, це може підняти рівень цукру в крові, чого хворим на діабет якраз потрібно уникати.

Проте, зробивши правильний вибір, навіть діабетики можуть дозволити собі їсти фрукти. За даними видання Times Now Digital, деякі дари природи відрізняються низьким глікемічним показником, і тому можуть бути дозволені (в певній кількості) при діабеті.

Персик. Глікемічний індекс одного середнього персика становить близько 42, що не зашкодить рівню цукру та інсуліну. До того ж плоди персиків багаті корисними для здоров’я поживними речовинами, такими як калій, клітковина, вітаміни А і С, їх вживання дозволяє залишатися ситим протягом тривалого часу.

Читайте також:  Названо 6 перевірених звичок, які допомагають збільшити тривалість життя

Вишня. Показник її ГІ дуже низький-всього 20: це означає, що вишня не викликає швидкого підвищення рівня цукру в крові. Інші її переваги-велика кількість антиоксидантів, вітаміну С і клітковини, які знижують метаболізм цукру і рятують від його стрибків у крові.

Слива. Крім клітковини і антиоксидантів, вона містить 15 різних вітамінами і мінералів. Глікемічний індекс цього фрукта-40.

Апельсин. Один апельсин має відносно низький глікемічний індекс (близько 40-43) і, завдяки клітковині, повільно перетравлюється – це забезпечує лише поступове підвищення рівня глюкози в крові.

Яблука. Їх несолодкі сорти також володіють невисокою глікемічним навантаженням і підходять діабетикам. Крім того, яблука містять пристойну кількість необхідних вітамінів і мінералів, а також велику кількість клітковини, яка перешкоджає швидкому засвоєнню цукру.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News