Що таке геморой? Це – неприємне захворювання, що спричиняє багато незручностей. Найчастіше людина соромиться говорити про геморой і відкладає візит до лікаря, займаючись самолікуванням. Подібні методи малоефективні і замість полегшення призводять до періоду загострення, що потребує серйозних заходів.

Симптоми геморою

Гострий біль при геморої виникає не відразу, перші стадії захворювання протікають здебільшого безсимптомно. Поступово з’являється певний дискомфорт. Першою ознакою стає почуття тяжкості в області заднього проходу, пізніше до цього симптому додається печіння, поколювання та больовий синдром слабкої інтенсивності.

Серед симптомів геморою середнього ступеню можна позначити різкий біль під час дефекації. На туалетному папері з’являються сліди крові та кров’янистих виділень. Негайне лікування потрібне у випадку гострого, тривалого болю, при сильній кровотечі, випадінні гемороїдальних вузлів.

Провокуючі фактори

Потрібно знати, що геморой це захворювання, спровокувати яке здатні багато факторів, у тому числі генетична схильність. Перші ознаки можуть виявитися під час природного відправлення потреби, тому при регулярних проблемах з випорожненням треба прислухатися до своїх відчуттів.

Впливають на появу та прогресування геморою такі фактори:

  • малорухливий спосіб життя;
  • надмірні фізичні навантаження;
  • зловживання шкідливими звичками;
  • неприродні сексуальні стосунки;
  • гормональні збої;
  • період вагітності.

У деяких випадках геморою допомагають хвороби внутрішніх органів, незбалансоване харчування, регулярний стрес. Схильність до геморою зростає з віком, особливо при заняттях важкою фізичною працею або, навпаки, при зниженні активності.

Методи лікування

Про можливість вилікувати геморой народними засобами варто одразу забути. Людині, яка дбає про своє здоров’я і бажає позбутися проблеми, потрібно поспішити до лікаря.

Перед початком лікування проводиться опитування пацієнта про явні симптоми геморою.

На початковій стадії хвороби призначаються медикаменти, що полегшують хворобливі симптоми, знімають запалення та надають терапевтичний ефект. З цією метою часто рекомендується застосування препарату «Реліф».

При гострому геморої 2–3 стадії перевага надається неінвазивним способам лікування. Серед них: склеротерапія, лігування, кріогенне заморожування, дизартеризація.

При гострому геморої та на останніх стадіях лікування має консервативний характер. Суть його полягає у радикальному позбавленні від новоутворення шляхом хірургічного втручання.

*На правах реклами