За даними статистики, число онкохворих збільшується з кожним роком. Дослідження показали, що люди, які жили мільйони років тому, теж страждали від недуг такого характеру. Однак, як розповіли генетики, стародавня людина мала “імунітет” до раку, обумовлений його стилем життя.

Дослідження, проведені в останні роки, дали зрозуміти, що люди, які жили мільйони років тому, теж страждали від онкології. Фахівці з Манчестерського університету вивчили письмові джерела давнини і давньоєгипетські мумії. В результаті вдалося встановити, що у одного з єгиптян, що жили в епоху Птолемеїв (IV-I століття до нашої ери), була злоякісна пухлина. Сліди раку вчені виявили у австралопітека, який пішов з життя у віці 12-13 років приблизно два мільйони років тому. А найдавніший відомий приклад цієї хвороби знайшли південноафриканські дослідники, довівши наявність у гомініда, померлого 1,7-1,8 мільйонів років тому, пухлини на кістках стопи.

Як визнають експерти, для стародавньої людини захворіти онкологією було рідкісним явищем. А той факт, що кількість людей, які хворіють на рак, зростає, фахівці пояснюють вплив сучасного способу життя. За запевненням британських дослідників, протягом останніх 300 років пухлина виступає в якості головної причини смерті у промислово розвинених країнах, при цьому показник захворюваності дуже виріс у дітей. Виною всьому нездорове харчування і спосіб життя.

Проте боротьба з раком і його смертельними наслідками не є безнадійною. Дослідники з Гарвардського університету вважають, що як мінімум 75% випадків смерті від небезпечної недуги в західних країнах можна усунути. Так, новоутворення на ранніх стадіях можна виявити за допомогою скринінгу, а ще необхідно виключити куріння і алкоголь, стрес, порушення сну, зайву вагу і неактивний стиль життя.