Суперкомп’ютер IBM Watson почали використовувати для діагностики захворювань в 2013 році. Перш ніж вступити в експлуатацію, штучний інтелект вивчив понад 600 тисяч медичних документів і більш 25 тисяч історій хвороби. Через три роки вчені визнали, що машина справляється з діагностикою раку і підбором лікування краще лікарів.

IBM Watson особливо відзначився в діагностиці онкологічних захворювань. Наприклад, в американських лікарнях точність призначення оптимальної терапії раку становить 50%. Це не означає, що лікарі працюють погано, але в половині випадків пацієнти не відразу отримують «ідеальне» лікування. Суперкомп’ютер IBM Watson визначає діагноз і підбирає правильну терапію в 90% випадків.

Читайте також:  Немиті вікна можуть бути небезпечними для здоров'я

5 серпня 2016 штучний інтелект продемонстрував свою ефективність в Японії: фахівці Токійського університету довго і неефективно лікували жінку від лейкозу. Звернувшись за допомогою до суперкомп’ютера, вони отримали несподіваний результат: насправді пацієнтка хвора на іншу, більш рідкісну форму раку крові.

IBM Watson проаналізував дані жінки і порівняв їх з 20 мільйонами інших історій хвороби. На основі цієї інформації машина діагностувала іншу форму лейкемії і запропонувала більш ефективне лікування.

Вчені натхнені успіхами самонавчального комп’ютера. За їхніми прогнозами, незабаром штучний інтелект зможе на основі результатів аналізів і індивідуальною генетичною інформацією передбачати майбутні хвороби пацієнтів.

Читайте також:  Вчені розповіли про причину появи сивого волосся

Щоб робот-діагност став ще більш точним, йому може знадобитися глобальна база зразків ДНК всіх жителів Землі. Але чи захочуть люди довірити комп’ютеру і його розробникам таку цінну інформацію? Проблема залишається актуальною, і вирішувати її будуть на державному рівні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЕЙКЕМІЯ (ЛЕЙКОЗ)