Рівень цукру в крові зазвичай різко підвищується після їжі, що являє собою справжню проблему для людей з діабетом другого типу. Однак вчені виявили дешевий продукт, який здатний значно знизити рівень глюкози протягом максимум 120 хвилин після прийому їжі.

Згідно з науковою роботою, опублікованою в журналі The Physician and Sportsmedicine, таким ефектом володіють темні родзинки. В ході 12-тижневого рандомізованого дослідження вчені оцінили вплив цього продукту, в порівнянні з альтернативними закусками, на рівень цукру в організмі учасників з діабетом.

В результаті було встановлено, що у тих, хто вживав родзинки, рівень глюкози знижувався на 23% протягом двох годин після їжі. Крім того, у них також спостерігався більш низький рівень цукру в крові натщесерце (на 19%), в порівнянні з тими, хто віддавав перевагу інші закуски.

Читайте також:  Які продукти шкідливо їсти взимку, розповіла дієтологиня

Більш того, у любителів родзинок знижувався систолічний артеріальний тиск на 8,7 мм рт. “в цілому ці дані підтверджують, що родзинки є здоровою альтернативою обробленим закускам для пацієнтів з СД2 [діабет 2 типу]”, – підсумували дослідники.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News