Жіночий лікар – гінеколог, який спеціалізується на діагностиці стану жіночих репродуктивних органів, як зовнішніх, так і внутрішніх. Багато дівчат і жінки з тих чи інших причин уникають походів до такого лікаря, і звісно ж.Сором’язливість, неприємні маніпуляції і т.п. Але в деяких випадках варто переступити через себе і як можна швидше відправитися в жіночу консультацію, адже це дуже важливо для здоров’я.

Причини, за якими відвідування гінеколога повинно стати невідкладним

Варто негайно записатися на прийом, якщо:

  • У вас спостерігається нерегулярний менструальний цикл. Це може говорити про наявність проблем в репродуктивній системі. Якщо тривалий час ігнорувати такий симптом і не надавати йому значення, можна в майбутньому зіткнутися з безпліддям.
  • У вас виникають відчуття «грудок» і болі в грудній області. Різні утворення на кшталт висипу, припухлостей, нерівностей, можуть сигналізувати про початок розвитку раку молочних залоз. Наслідки будуть жахливими, тому краще не зволікати і терміново відвідати лікаря.
  • У вас спостерігається підвищена пітливість. Якщо поряд з нею простежується сухість і печіння в піхві, особливо яскраві в процесі статевих контактів з чоловіками, то похід до лікаря не варто відкладати. Такі симптоми можуть бути викликані попереднім менопаузним періодом або ж наявністю несприятливих захворювань по жіночій частині.
  • У вас на щоденні прокладки виявляються надмірні і нехарактерні виділення. Якщо колір і запах виділень різко змінюються, набувають нехарактерний колір і запах, то це вірна ознака наявності інфекції. Також такий симптом може бути викликаний дією ліків, контрацептивів або розвитком онкології.
  • Ви помітили, що кров’яні виділення під час місячних рясніші, ніж зазвичай. Також вони можуть супроводжуватися незвичними болями. Причиною тому можуть бути різні захворювання сечостатевої системи. Насторожити повинні і кров’янисті виділення поза періодом менструації.
Перед візитом до лікаря

Щоб відвідування гінеколога пройшло максимально комфортно і швидко, рекомендується:

  • Прийняти душ за 1-2 години до візиту;
  • Видалити зайву рослинність;
  • Утриматися від статевих контактів за 1-2 дня;
  • Утриматися від прийому імуномодулюючих засобів за 1-2 тижні до візиту.

Не лякайтеся гінекологів! При виявленні симптомів, описаних в статті, краще перестрахуватися і записатися на прийом. Здоров’я і майбутнє важливіше сьогохвилинних страхів!

Джерело: HeadInsider