Сестра не зробить молодшого братика жіночнішим, а брат не вплине на маскулінність сестри. Такого висновку дійшли вчені зі США.

Автори дослідження зосередилися на стосунках між дітьми та їх найближчими старшими чи молодшими братами та сестрами. Було зібрано унікальний набір даних, що об’єднав 12 великих репрезентативних опитувань із 9 країн. Він охопив 85 тисяч осіб. Також дослідження оцінювало більше особистісних якостей, аніж попередні роботи на цю тему. Нарешті, було створено індекс, що описує ступінь володіння характерно жіночим характером. Це дозволяло всебічно перевірити, чи приводить дорослішання з сестрою до формування у братів більш-менш гендерних стереотипів особистості.

Встановлено, що стать брата чи сестри не впливає на особистість дитини. За всіма 9 особистісними рисами та сумарним індексом доведено, що у людей, які мають старших сестер, загалом демонструється ті ж риси характеру, що й у людей, які мають старших братів. Не знайдено відмінностей у характері між людьми з молодшими сестрами та молодшими братами.

А оскільки ця інформація оцінюється на дуже великій кількості людей, то отримані результати мають велику точність і спростовують ідею про те, що брати або сестри змушують один одного розвивати в собі типово жіночі або чоловічі риси особистості в довгостроковій перспективі.