Ракові захворювання — це глобальна проблема сучасного світу, проте не вирок. Традиційні методи, доступні зараз для лікування раку, з кожним роком розвиваються і все більше досліджуються. Хірургічне втручання не є винятком. Успіх лікування залежить від типу раку, локалізації пухлини, стадії її прогресування та грамотного спеціаліста.
Лікування хірургічними методами: що це таке
Онкохірургія — це медична процедура видалення пухлини й деяких прилеглих тканин, уражених раком. Це традиційний метод лікування раку, який активно застосовується у лікарській онкологічній практиці. Експерт, який спеціалізується на онкологічній хірургії, — хірург-онколог.

Хірургічне втручання застосовувалося як єдиний ефективний метод лікування раку до 1950 року. Після 1960 року для боротьби з раковими захворюваннями почали застосовувати променеву терапію. Це зумовлено тим, що онкологична хірургія не є результативною при деяких видах раку крові: лейкемії або лімфатичної системи (лімфомі), оскільки ракові клітини поширюються в цих випадках по всьому тілу.

Звичайно, медицина не стоїть на місці та зараз багато видів раку лікують переважно хірургічним шляхом. Хірургія при онкологічних захворюваннях найкраще підходить для великих локалізованих пухлин, які знаходяться в одній області. Це місцеве лікування, яке впливає виключно на уражену раком частину тіла. Залежно від типу, стадії раку та ступеня його розвитку, хірургічне втручання може бути використане для:

повного видалення ракових тканин чи пухлини;
діагностики раку (біопсії) — хірургічним шляхом береться невеликий шматочок тканини для подальшого тестування; діагноз ставиться завдяки вивченню клітин зразка під мікроскопом чи шляхом проведення інших лабораторних аналізів;
паліативної хірургії, яка спрямована на полегшення симптомів раку та побічних ефектів;
реконструктивної хірургії, яка допомагає впоратися з наслідками лікування раку (наприклад, реконструкція грудей після мастектомії);
профілактичної хірургії, що допомагає знизити ризик розвитку раку (наприклад, жінки зі спадковою схильністю та мутаціями в генах раку BRCA1 та BRCA2 можуть зважитися на операцію з видалення грудей або яєчників). Інший поширений приклад — видалення передракових поліпів у товстій кишці під час колоноскопії, що запобігає розвитку ракових клітин;
видалення частини пухлини — така операція проводиться у випадку, коли видалення всієї пухлини може призвести до сильного пошкодження прилеглих органів і тканин. Хірургічна процедура підвищує ефективність інших методів лікування: хірург-онколог зменшує розмір пухлини, а потім виключає частину, що залишилася, за допомогою променевої або хіміотерапії.

Основні переваги онкологічної хірургії
Онкологічна хірургія — це серйозна процедура. Провідні онкологи та дослідники продовжують працювати над способами зниження загального впливу операції на організм.

Зараз онкологи мають можливість використовувати менш інвазивну хірургічну техніку для лікування раку. Мінімально інвазивна хірургія — це використання менших розрізів у порівнянні з відкритою операцією. Це називається лапароскопічними операціями, за яких лікар-онколог робить кілька невеликих надрізів на шкірі. Перевага малоінвазивної хірургії полягає у швидшому відновленні, мінімізації больових відчуттів та високій ефективності.

Фахівці клініки Інновація для кожного пацієнта розробляють індивідуальний план лікування та підбирають найбільш вдалий вид онкологічної хірургії. Комплексний підхід, наявність сучасного обладнання, використання інноваційних методик та багаторічний досвід — ось, що дозволяє нам досягти результату та покращити життя пацієнта.

*На правах реклами