Старіння неминуче, а разом з ним і зміни здоров’я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), деменція приносить проблеми майже 55 млн людей у ​​всьому світі. Для хвороби характерна втрата пам’яті, інвалідність, підвищена залежність від інших. Причому до 70% випадків деменції посідає хвороба Альцгеймера.

Дослідження показали, що у людей розвивається недоумство як через генетичні фактори, так і фактори навколишнього середовища, але можна здійснювати профілактику. Зокрема є один популярний напій, який допомагає знижувати ризик когнітивних проблем.

Йдеться про зелений чай. Дослідження вчених з Коледжу Ціндао, Китай, опубліковане в журналі Translational Psychiatry, показало, що у людей, які пили чай, ймовірність розвитку різних форм деменції була на 16% нижчою, ніж у тих, хто віддавав перевагу іншим напоям. У людей, які помірно споживали чай (1-6 чашок на день), ризик розвитку хвороби Альцгеймера був на 16–19 % нижчий, а ризик розвитку судинної деменції на 25–29 % нижчий.

Дослідники також виявили «U-подібний зв’язок» між кількістю чаю та ризиком недоумства. Так сильний захисний ефект з’являвся при вживанні трьох чашок на день. Цікаво, що дослідники не спостерігали істотної різниці в ризик розвитку деменції між тими, хто випивав більше шести чашок чаю, і тими, хто взагалі не пив чай.