Коли починає розвиватись та чи інша хвороба печінки, її ознаки часто залишаються непоміченими постраждалими людьми. Лікарі закликають не ігнорувати певних симптомів.

Печінка бере участь у процесах метаболізму глюкози, зберігає вітаміни, виробляє жовч для переробки жирів, забезпечує виведення токсинів з організму – від цього органу залежать багато найважливіших функцій людського тіла. Тим часом нездорові звички, включаючи зловживання алкоголем, жирною їжею, малорухливість, а також вірусні інфекції шкодять печінці, погіршують її здатність регенерувати.

Але як дізнатися, чи страждає печінка, чи вже виникло її захворювання?

На жаль, постраждалі люди рідко помічають перші сигнали захворювання печінки. До того ж цироз печінки, захворювання на гепатит або рак печінки не викликають явного болю на ранніх стадіях», – нагадали медики з Німеччини в інтерв’ю порталу Focus.de.

Лікарі назвали 4 ознаки, які, за їхніми словами, не можна ігнорувати. Ось що може говорити про те, що печінка зазнала захворювання.

Сеча коричневого кольору. Це може говорити про те, що тканина печінки сильно пошкоджена надмірним вживанням алкоголю або хронічним захворюванням і орган більше не функціонує належним чином. Коричнева сеча може вказувати на вірусний гепатит.

Очне яблуко жовте, а не біле. Жовтувате очне яблуко також є ознакою захворювання на гепатит. Також це може бути ознакою порушення ліпідного обміну, що викликає надмірне навантаження печінку.

Відчуття тиску у верхній правій частині живота. Печінка переважно розташована у верхній правій частині живота. Якщо в цій частині тіла виникає відчуття тиску, воно може свідчити про ожиріння печінки. Також відчуватимуться втома, проблеми з концентрацією уваги.

Кільце навколо райдужної оболонки від зеленого до коричневого кольору. Зелене або коричневе кільце на рогівці виникає при хворобі Вільсона, що означає, що в печінці накопичується мідь, оскільки організм не виводить її достатньо. Дана патологія є спадковою і її важливо виявляти на ранній стадії, інакше підвищується ризик летального результату.