Іноді деякі речовини з їжі засвоюються тільки в поєднанні з інгредієнтами з інших продуктів. Експерти назвали поєднання продуктів, які разом стають кориснішими для здоров’я.

Терта морква зі сметаною або морквяний сік з вершками – поєднання, знайоме з дитинства. Дійсно, жир сприяє засвоєнню бета-каротину з складу моркви, який перетворюється організмом в антиоксидант вітамін А.

В цілому, констатують фахівці, будь-які овочі стануть корисніше, якщо вживати їх в поєднанні з жиром. Багато вітаміни в овочах є жиророзчинними, тобто легше засвоюються організмом в компанії з молекулами жирів. Експерти радять їсти овочі з оліями – наприклад, оливковою, гарбузовою або лляною.

Читайте також:  Експерти назвали 7 унікальних цілющих властивостей морквяного соку

Білкові продукти, представниками яких є м’ясо, гриби, риба, молочні та кисломолочні вироби, найкраще поєднуються з жирами. Крім того, м’ясо добре поєднується з некрохмалистими і зеленими овочами, які активізують травлення і нейтралізують шкідливий холестерин. Рибу, в свою чергу оптимально поєднувати з лимоном: лимонний сік в цьому випадку може замінити спеції, а вітамін С, який міститься в ньому сприяє засвоєнню солей заліза.

Що стосується яєць, вони оптимально поєднуються з некрохмалистими і зеленими овочами.

Бобові – чудовий зразок дієтичного харчування, багате джерело рослинного білка, що допомагає худнути. Експерти радять поєднувати бобові з крохмалистими овочами і зеленню, а також зі сметаною і рослинною олією.

Читайте також:  П'ять замін продуктів, які можуть покращити здоров'я

Фрукти і ягоди добре поєднуються один з одним, а також з молочними і кисломолочними продуктами. Овочі теж оптимально поєднуються один з одним, але також добре засвоюються в комплексі з білками, жирами і вуглеводами.

Зелень поєднується з усіма продуктами.

Джерело: МедікФорум